Slavia – Arsenal | Panică la antrenamentul cehilor. Nicolae Stanciu l-a "rupt" pe portarul Slaviei

Avatar photo

De Antena Sport
Publicat: 15 aprilie 2021, 12:50

Slavia - Arsenal | Nicolae Stanciu l-a accidentat involuntar pe portarul Ondrej Kolar, la şedinţa de pregătire din ziua meciului Slavia - Arsenal. Portarul de 26 de ani a părăsit sesiunea de antrenament după un şut puternic al românului.

Nicolae Stanciu

Captură Youtube

Goalkeeper-ul a avut probleme la umăr drept de care s-a ţinut mai multe minute, timp în care Stanciu şi-a cerut scuze şi l-a consolat pe colegul său. Încă nu au apărut informaţii care să susţină eventuala lui absenţă pentru meciul din returul sferturilor de finală ale Europa League. Duelul e azi, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro. Returul porneşte de la scorul de 1-1.

Ondrej Kolar, accidentat teribil în Rangers  Slavia

Portarul cehilor, Ondrej Kolar, a suferit o accidentare horror şi a fost scos de pe teren, în Rangers – Slavia Praga, 0-2.

Goalkeeper-ul a încercat să scoată o minge din faţa lui Kemar Roofe, dar a fost făcut K.O. de jamaican. Coechipierul lui Ianis Hagi a avut o intrare "criminală" şi l-a lovit cu talpa în faţă pe Kolar.

Arbitrul i-a arătat cartonaş roşu jucătorului trimis pe teren de Steven Gerrard cu 7 minute în urmă. "Centralul" a cerut imediat şi intervenţia medicilor. Umplut de sânge, Kolar a avut nevoie de mai multe minute de îngrijiri.

A fost urcat pe targă şi a continuat să primească îngrijiri pe marginea terenului. În locul său a intrat un tânăr de 19 ani, Matyas Vagner.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

17:36 FotoPrima imagine cu ochiul vânăt al lui Laurenţiu Reghecampf, după bătaia cu Anamaria Prodan. Urmele loviturilor se văd pe faţa bărbatului 17:26 Mircea Sandu, verdict sumbru înainte de România – Bosnia: „Nu este nimic roz la echipa naţională” 17:08 NEWS ALERTEchipajul feminin de 8+1 al României a câştigat titlul mondial. Simona Radiş, două medalii de aur într-o singură zi 17:00 Rapid a învins-o pe Kastamonu, în Liga Campionilor la handbal feminin. Campioana României a egalat liderul grupei 16:30 LIVE BLOG | Istvan Kovacs va arbitra meciul serii, Danemarca – Franţa. Olanda – Belgia şi Austria – Croaţia, alte dueluri tari din Liga Naţiunilor 16:04 Georgina Rodriguez a vorbit despre drama trăită alături de Cristiano Ronaldo: „O mare parte a inimii mele s-a rupt!” 15:18 NEWS ALERTSimona Radiş şi Ancuţa Bodnar au devenit campioane mondiale la dublu vâsle feminin! Bodnar a luat aurul chiar de ziua ei. O nouă medalie de aur pentru România 14:47 FotoFiul Anamariei Prodan şi al lui Laurenţiu Reghecampf, devastat după ce a văzut bătaia părinţilor săi: „Tremură încontinuu, este disperat!” 13:57 Un puşti de la Farul lui Gică Hagi a fost la un pas de transferul carierei. Cerinţele incredibile ale tatălui său i-au spulberat visul de a juca în Serie A 13:33 Ionuţ Lupescu, discurs savuros despre o nouă candidatură la şefia FRF: „Am venit, am încercat, nu s-a vrut, la revedere!” Anunţ despre viitorul său