Unic în lume! Momente incredibile la Nyon! UEFA a decis ca tragerea la sorţi să se refacă, începând cu ora 16:00

Antena Sport Publicat: 13 decembrie 2021, 14:42

Comentarii
Unic în lume! Momente incredibile la Nyon! UEFA a decis ca tragerea la sorţi să se refacă, începând cu ora 16:00

Profimediaimages

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gafa a apărut atunci când, în urna adversarelor lui Atletico Madrid nu a fost pusă şi bila cu Manchester United, chiar dacă nu exista o regulă care să interzică asta.

Gafe uriaşe la tragerea la sorţi a optimilor Ligii Campionilor

Conform Marca, cei de la Atletico Madrid au cerut explicaţii celor de la UEFA, în urma erorii care i-a adus-o adversară pe Bayern Munchen. Eroarea a apărut înainte de tragerea acestui meci.

Calculatorul a comis o eroare şi a apărut posibilitatea ca Manchester United să joace cu Villarreal în optimi. Greşeala a fost reparată, Submarinul Galben picând cu Manchester City. Giorgio Marchetti a explicat imediat de ce cele două echipe nu se pot întâlni.

Reclamă
Reclamă

Dar tot el a fost cel care nu a sesizat că Manchester United nu a intrat în urna adversarelor lui Atletico, spunând în direct că Manchester United a fost deja extrasă.

Lionel Messi – Cristiano Ronaldo, în optimile de finală ale Ligii Campionilor

Dubla dintre cele două vedete ale fotbalului mondial va aduce şi cei mai buni marcatori din istoria Champions League. Ronaldo şi-a trecut în cont 140 de reuşite şi Messi, 125. Ronaldo e în avantaj şi la numărul de trofee adjudecate, 5-4.

În acest moment, la nivelul trofeelor individuale, Messi îl conduce pe Ronaldo, cu 31-26. Argentinianul a câştigat Balonul de Aur de 7 ori, iar CR7 a pus mâna pe el în 5 rânduri. În Liga Campionilor, Ronaldo a fost golgheterul sezonului de 7 ori, iar Messi de 6 ori.

Reclamă

Messi şi Ronaldo au fost adversari de 36 de ori până acum, la echipele de club şi la naţională, potrivit bbc.com. Argentinianul are 16 victorii, în timp ce CR7 a triumfat de 11 ori. Alte 9 meciuri s-au terminat la egalitate. În duelurile directe, Messi a înscris 22 de goluri, cu unul mai mult decât Ronaldo.

Meciurile din optimile Ligii Campionilor

  • Benfica – Real Madrid
  • Villarreal – Manchester City
  • Atletico Madrid – Bayern
  • Salzburg – Liverpool
  • Inter – Ajax
  • Sporting – Juventus
  • Chelsea – Lille
  • PSG – Manchester United
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:03

Recordul impresionant stabilit de Mircea Lucescu, după Turcia – România 1-0. Unic în istoria fotbalului

11:03

Paul Pogba a revenit cu gol! Francezul are doar 30 de minute disputate în Ligue 1

10:55

Emoţii pentru Barcelona! Raphinha a ieşit la pauza meciului Brazilia – Franţa 1-2. Anunţul lui Ancelotti

10:45

“A părut un adio”. Trei “tricolori”, OUT de la naţională după eşecul cu Turcia: “Mulţi vin din spate”

10:21

Gigi Becali, ofertă fabuloasă pentru a-l convinge pe Mirel Rădoi să rămână la FCSB: “Nu mai pleacă, îi dau bani mulţi”

9:55

Lindsey Vonn, dezvăluiri după accidentul de coşmar de la Milano Cortina: “Am ţipat din toate puterile: «Scoateţi-mă de aici!”

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 VIDEOPiastri, cel mai bun timp în FP2, la Marele Premiu al Japoniei. Cursa e duminică (07:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
Citește și