Spectacol în Europa! Kalidou Koulibaly, erou în Napoli – Juventus 2-1. Campioana Germaniei, de neoprit în RB Leipzig – Bayern 1-4. Erling Haaland a fost uriaş în Leverkusen – Dortmund 3-4. Rezultatele zilei sunt AICI

De Dragoș Vasile
Publicat: 11.09.2021, 21:24
Actualizat: 11.09.2021, 21:26

Sâmbăta ne-a adus meciuri de top în fotbalul european. Erling Haaland şi Robert Lewandowski au făcut spectacol în Bundesliga, iar Napoli a produs surpriza zilei în Serie A.

Kalidou Koulibaly

Kalidou Koulibaly, erou în Napoli - Juventus 2-1

Rezultatele zilei în Europa

Update: Fluier final şi în Chelsea – Aston Villa 3-0. Lukaku, „dublă”, şi Kovacic au marcat pentru londonezi.

Three goals and three points! 😁 pic.twitter.com/oEGwbGO9eg
— Chelsea FC (@ChelseaFC) September 11, 2021

Update: S-a încheiat RB Leipzig – FC Bayern. Campioana Germaniei a câştigat cu 4-1. Chupo-Monting a închis tabela.

AUSWÄRTSSIEG! 💪 #RBLFCB #MiaSanMia pic.twitter.com/jFz9DFCy2a
— FC Bayern München (@FCBayern) September 11, 2021

Update: Bayern o conduce pe RB Leipzig cu 3-1. Puştiul Musiala a făcut 2-0, iar Sane a majorat avantajul bavarezilor. Konrad Laimer a redus din diferenţă.

.@JamalMusiala 🙏 @leroy_sane #RBLFCB #MiaSanMia pic.twitter.com/dQ0PH6dRRQ

Update: Napoli a câştigat derby-ul cu Juventus, scor 2-1. Kalidou Koulibaly a fost eroul gazdelor.

⏱ 96’ | È FINITA, È FINITA!#NapoliJuve 2-1
💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/9VmOtHeSPY
— Official SSC Napoli (@sscnapoli) September 11, 2021

Update: Napoli a restabilit egalitatea în derby-ul cu Juventus. Politano a marcat pentru echipa lui Spalletti.

⏱ 57’ | GOOOOOOOOOOLLLLLLL 🧞‍♂️
Mattteooooooooo Matteeeeoooooo la insacca alle spalle di Szczesny 💪@MPolitano16 😍#NapoliJuve 1-1
💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/Yy2YKAb0D6

Update: Romelu Lukaku a marcat împotriva lui Aston Villa, iar Chelsea conduce cu 1-0.

What. A. Picture. 🤩
🔵 1-0 🟣 pic.twitter.com/KWA3kfzapc

Update: Robert Lewandowski a deschis scorul din penalty în derby-ul RB Leipzig – Bayern.

THIS IS LEWANDOWSKI 🤜🤛 pic.twitter.com/aJFUpkV6vL

Update: S-a încheiat PSG – Clermont. Vicecampioana a câştigat cu 4-0.

Update: Idrissa Gueye a marcat pentru 4-0 în meciul cu Clermont.

YESSSSS 💪@IGanaGueye SCORES! pic.twitter.com/k2E8tU2M7y
— Paris Saint-Germain (@PSG_English) September 11, 2021

Update: Alvaro Morata a deschis scorul în derby-ul Napoli – Juventus.

10' | ALVAROOOOOOOO ⚽️
Fa tutto @AlvaroMorata 💪 Ruba palla a Manolas e, da posizione defilata, batte Ospina!
Siamo in vantaggio ⚪⚫#NapoliJuve [0-1] #ForzaJuve
Powered by @play_eFootball pic.twitter.com/xNGCv89IzU
— JuventusFC (@juventusfc) September 11, 2021

Update: Kylian Mbappe a dus scorul la 3-0 în meciul cu Clermont.

AMAZING pass by Julian Draxler, @KMbappe does his thing and we now lead 3-0 ❤️💙#PSGCF63 pic.twitter.com/WtokR76vjR

Update: S-au încheiat partidele zilei din Premier League.

Update: Ander Herrera a reuşit „dubla” în confruntarea cu Clermont.

Ander Herrera BRACE 🤩‼️#PSGCF63 pic.twitter.com/5c7nSk8Krt

Update: Pierre-Emerick Aubameyang a marcat primul gol în acest sezon pentru Arsenal. Atacantul a deschis scorul în meciul cu Norwich.

THE ARSENAL GOALSCORER, NO 14…
PIERRE-EMERICK AUUUUUUUBAMEYANG! ⚡️#ARSNOR 🔴 1-0 🟡 pic.twitter.com/yc8oXAnNyv
— Arsenal (@Arsenal) September 11, 2021

Update: Manchester City a deschis scorul în confruntarea cu Leicester. Bernardo Silva a marcat golul „cetăţenilor”.

YEEEEEESSSSSSSSSSSSS!!!!!! 💙
— Manchester City (@ManCity) September 11, 2021

Update: PSG a deschis scorul în meciul cu Clermont. Ander Herrera a fost autorul reuşitei.

GOOAAAAAAL!!!@AnderHerrera opens up the scoring at the Parc 🔝#PSGCF63 pic.twitter.com/0HHq1kVslC

Erling Haaland, de neoprit în Leverkusen – Dortmund 3-4

Erling Haaland este o adevărată maşinărie de goluri. După ce a dat 5 goluri în trei meciuri pentru Norvegia în pauza internaţională, superstarul lui Dortmund a reuşit o „dublă” în meciul cu Leverkusen şi a oferit chiar şi o pasă decisivă.

Haaland l-a egalat pe Robert Lewandowski, ajungâng la cota 5 în Bundesliga.

⚽ 65 maç
⚽ 65 gol#Haaland pic.twitter.com/94dFgDdU7e
— FutbolArena (@futbolarena) September 11, 2021

Kylian Mbappe, gata de spectacol în PSG – Clermont

Fără Messi pe teren, PSG se bazează pe Kylian Mbappe, care a revenit pe teren după accidentarea din pauza internaţională. Vicecampioana Franţei înfruntă nou promovata Clermont.

👀⚽️pic.twitter.com/dlABmJJJze

Messi Mania continuă și în Franța!
Fotbal extern • 25 oct., 0:01
Marseille – PSG 0-0 | Messi Mania continuă și în Franța! Un suporter a pătruns pe teren și a oprit atacul starului argentinian
Kylian Mbappe, Neymar și Lionel Messi
Fotbal extern • 23:55
Spectacol total în derby-urile Europei! Mbappe, Neymar și Messi au călcat strâmb în Marseille – PSG 0-0! Umilință fără precedent în Manchester United – Liverpool 0-5. Barcelona – Real Madrid 1-2 și Inter – Juventus 1-1. Rezultatele zilei sunt AICI
Manchester United - Liverpool 0-5. Căpitanul diavolilor rupe tăcerea după eșecul dureros
Fotbal extern • 21:40
Manchester United – Liverpool 0-5. Căpitanul diavolilor rupe tăcerea după eșecul dureros. ”Vreau să le cer scuze fanilor. Fiecare trebuie să se uite în oglindă”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Îți amintești de Elly și Cristian Șonea de la „Mireasă pentru fiul meu”? Cei doi au făcut un anunț important în urmă cu câteva ore
23:30 Barcelona – Real Madrid 1-2 | Conducerea catalanilor reacţionează după ce fanii l-au atacat pe Ronald Koeman. Tensiune maximă pe Camp Nou. „Condamnăm public actele violente” 23:23 Dinamo Kiev nu are adversar în Ucraina! Echipa lui Mircea Lucescu a obținut o nouă victorie și își continuă seria de invincibilitate 22:39 Dennis Man și Valentin Mihăilă, puși la zid de italieni după Reggina – Parma 2-1: „Nervos și egoist, deci e inutil!” / „Doar șutează, asta e tot!” 22:24 Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul cu Olympiakos. Alex Mitriţă a jucat doar 19 minute 21:45 Manchester United – Liverpool 0-5 | Ole Gunnar Solskjaer, „băgat în depresie” de umilința fără precedent de pe Old Trafford: „Cea mai neagră zi!” Ce spune despre viitorul său 21:40 Manchester United – Liverpool 0-5. Căpitanul diavolilor rupe tăcerea după eșecul dureros. ”Vreau să le cer scuze fanilor. Fiecare trebuie să se uite în oglindă” 21:30 VIDEOBarcelona – Real Madrid 1-2. Momente incredibile după meci. Fanii au lovit cu pumnii în mașina lui Ronald Koeman 21:30 Unde ar putea pleca Mirel Rădoi! Destinaţie surpriză pentru selecţionerul României: „Banii sunt magnetici, are carte de vizită” 21:18 Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii” nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză 21:02 Barcelona – Real Madrid 1-2 | Carlo Ancelotti a dat lovitura pe Camp Nou! Record doborât după 56 de ani: „Am arătat că suntem puternici”