Starurile lui Juventus au sărbătorit pe teren calificarea în Champions League. Au urmărit pe telefon finalul meciului Napoli – Verona 1-1 şi au declanşat nebunia

Antena Sport Publicat: 24 mai 2021, 9:12

Profimediaimages

Starurile lui Juventus au sărbătorit pe teren calificarea în Champions League

• Bologna – Juventus 1-4
  • Napoli – Verona 1-1

Piemontezii, în frunte cu Bonucci, au urmărit pe un telefon finalul meciului de pe stadionul Diego Armando Maradona. Napoli a terminat la egalitate, 1-1, partida cu Verona, ratând o mare ocazie pe final.

Starurile lui Juventus au sărbătorit pe teren calificarea în Liga Campionilor

Fluierul de final al partidei a adus fiesta în rândul bianconerilor, care erau conştienţi cât de mult i-ar fi putut costa o ratare a ediţiei viitoare a Ligii Campionilor. Paulo Dybala s-a pus chiar în genunchi, în timp ce Cuadradu a început să danseze.

Printre cei fericiţi s-a aflat şi Andrea Pirlo, care s-a îmbrăţişat cu veteranii din echipa bianconerilor. Chiar dacă a ratat principalele obiective, Liga şi titlul în Serie A, „El Maestro” vrea să rămână la Juventus.

Andrea Pirlo vrea să rămână la Juventus

„Mă văd la Juventus, 100%, dar clubul va decide dacă voi rămâne. Acum, vom sărbători această calificare şi după aceea voi vorbi cu cei din club. Era important să terminăm cu bine munca pe care am început-o în vara anului trecut”, a spus Pirlo, citat de gazzetta.it.

Starurile lui Juventus au sărbătorit după Bologna – Juventus 1-4! Cum a ratat Napoli calificarea în Champions League

Celelalte două meciuri importante pentru configuraţia părţii superioare a clasamentului, Atalanta – AC Milan, scor 0-2 (Kessie ’43 – p, ’90+3-p) şi Napoli – Verona, scor 1-1 (Rrahmani ’61 / Faraoni ’69).

La AC Milan, care revine în Liga Campinilor după opt ani, portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă. Napoli se „scufundă” în ultimul joc şi îi oferă lui Juventus şansa de a juca şi la anul în Liga Campionilor.

Cristiano Ronaldo, rezervă neutilizată în Bologna – Juventus 1-4

Cristiano Ronaldo, doar rezervă într-un meci crucial! Andrea Pirlo a venit cu explicaţiile după ce starul bianconerilor, Cristiano Ronaldo, nu a evoluat niciun minut în Bologna – Juventus 1-4. Asta chiar dacă nu a fost accidentat.

„Alegerea cu Ronaldo a fost împărtăşită. Era obosit după meciul de miercuri, dar mi-a transmis că e disponibil echipei. L-am avut la dispoziţie pe Morata, un internaţional spaniol. A jucat şi am fost liniştit”, a spus Pirlo, pentru gazzetta.it la finalul meciului cu Bologna, în care Morata a reuşit dubla.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

15
23:55
Cristiano Bergodi, criză de nervi după Rapid – Sepsi 0-1! Întrebarea care l-a scos din minţi: „Nu mă înveţi tu fotbal!”
15
23:29
Dan Şucu a anunţat o decizie radicală la Rapid după a patra înfrângere la rând în play-off a giuleştenilor!
15
23:17
Cristiano Bergodi, anunţ despre plecarea de la Rapid, după înfrângerea cu Sepsi: „Cel mai greu moment!”
15
23:16
Reacţia lui Paul Iacob, după ce suporterii giuleşteni i-au cerut demisia lui Bergodi: „Noi suntem principalii responsabili”!
15
22:52
Reacţia lui Marius Ştefănescu după ce a fost înjurat de fanii Rapidului! Mesajul către suporterii giuleşteni
15
22:43
Fanii de la Rapid i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi! Numele lui Marius Şumudică, scandat în Giuleşti
15
22:21
Florinel Coman, sfătuit să nu se grăbească să plece de la FCSB! Când ar putea prinde un transfer de vis
15
22:20
FotoRapid – Sepsi 0-1. Debeljuh a dat lovitura în prelungirile partidei! Fanii giuleşteni i-au cerut demisia lui Bergodi
15
21:44
„Trebuia schimbat şi antrenorul!” Cristiano Bergodi a răbufnit şi a explicat de ce a exclus din lot trei jucători de la Rapid
15
21:19
FotoFanii Rapidului, reacţie vehementă după ce au văzut spectacolul pirotehnic de la Leverkusen! Mesaje dure de protest
Gesturile incredibile făcute de Cristiano Ronaldo, după ce a fost eliminat în Al-Hilal - Al-Nassr 2-1
Fotbal extern • 9 apr., 7:51
Gesturile incredibile făcute de Cristiano Ronaldo, după ce a fost eliminat în Al-Hilal – Al-Nassr 2-1. A ratat Supercupa
„Marele învins! Complicele lui Cristiano Ronaldo!” Ciprian Tătărușanu, făcut praf după ce a luat 8 goluri de la Al-Nassr
Liga 1 • 3 apr., 18:30
Ciprian Tătăruşanu, "distrus" de Cristiano Ronaldo în numai o repriză! Hat-trick şi două pase decisive pentru starul portughez
Fotbal extern • 2 apr., 23:45
Ciprian Tătăruşanu, „distrus” de Cristiano Ronaldo în numai o repriză! Hat-trick şi două pase decisive pentru starul portughez
Cristiano Ronaldo i-a dat două goluri în două minute lui Laurenţiu Reghecampf
Fotbal extern • 30 mart., 23:04
Cristiano Ronaldo i-a dat două goluri în două minute lui Laurenţiu Reghecampf! Hat-trick şi 882 de goluri în carieră pentru CR7
Victor Becali, reacţie clară după ce italienii au anunţat că Dennis Man e aproape de Juventus
Serie A • 24 mart., 21:16