Steaua Roşie Belgrad a fost învinsă miercuri cu scorul de 4-1 de Radnicki Kragujevac, în campionatul Serbiei. Este prima înfrângere înregistrată de echipa din Belgrad în campionat după decembrie 2023.
Steaua Roşie Belgrad pierduse ultima dată în campionat un meci cu Partizan, scor 1-2, la 20 decembrie 2023. Meciul a fost marcat şi de violenţe în tribune. Fanii Stelei Roşii Belgrad au rupt multe dintre scaunele stadionului recent renovat.
Steaua Roşie Belgrad, învinsă în campionat după 490 de zile. Radnicki a întrerupt seria fabuloasă a campioanei Serbiei
Steaua Roşie a câştigat campionatul Serbiei pentru a opta oară consecutiv şi a dominat sezonul. Clubul din Belgrad (89 de puncte) are 25 de puncte avans faţă de Partizan (64 de puncte), locul doi în clasament.
Cu toate acestea, clubul şi-a menţinut invincibilitatea de 150 de meciuri consecutive pe teren propriu în campionatul Serbiei. Ultima înfrângere a echipei în faţa propriilor suporteri a venit la 18 aprilie 2017.
- Americanii exultă după dubla de senzație a lui Louis Munteanu: „A început să arate ca un adevărat star”
- „Scandalul pașapoartelor” a aruncat în aer fotbalul din Olanda. Decizia luată astăzi de judecători
- Louis Munteanu, dezlănțuit în MLS! A luat camera și a transmis un mesaj fanilor, după dubla cu New York FC
- Neymar și-a ieșit din minți la antrenament! L-a luat la palme pe fiul lui Robinho! Ce a „îndrăznit” să facă acesta
- Louis Munteanu, prima “dublă” în Statele Unite! Atacantul român, în formă maximă în MLS
































