Ştefan Radu, decisiv în Verona – Lazio 0-1! Pasă de gol la primul meci după ce a scris istorie în Italia

Dragoș Vasile Publicat: 11 aprilie 2021, 17:03

Comentarii
Ştefan Radu, decisiv în Verona – Lazio 0-1! Pasă de gol la primul meci după ce a scris istorie în Italia

Ştefan Radu, decisiv pentru Lazio

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Lazio a atacat în valuri, însă golul victoriei a venit în ultimele minute. Sergej Milinkovic-Savic a adus toate cele 3 puncte în tabăra echipei sale, după ce a marcat din pasa decisivă a lui Ştefan Radu, ajuns la meciul cu numărul 403 în tricoul echipei din Roma. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În urma victoriei cu Verona, Lazio a urcat pe locul 6 în Serie A, cu 55 de puncte. Capitolinii sunt la trei puncte distanţa de locurile de Europa League şi la patru de Liga Campionilor. În următoarea etapă, echipa lui Simone Inzaghi are meci pe teren propriu cu Benevento.

Ştefan Radu e "rege" la Lazio! Coechipierii i-au făcut o surpriză la antrenament

Ştefan Radu (34 ani) a scris istorie pentru Lazio, iar cadoul italienilor a fost unul pe măsură. Fundaşul român a primit un tron cu 402, numărul de apariţii pe care acesta le-a bifat pentru club.

Reclamă
Reclamă

La scurt timp după ce a devenit jucătorul cu cele mai multe meciuri din istoria clubului, Claudio Lotito, patronul lui Lazio, Giuseppe Favalli, jucătorul care a fost depăşit de Ştefan Radu, şi fotbaliştii formaţiei din Serie A l-au felicitat pe fundaşul român şi i-au făcut cadou un tron.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:54

Iordania 0–0 Argentina ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Lo Celso înscrie, gol anulat pentru offside

4:51

Portugalia, traseu infernal la Campionatul Mondial. Când se mai pot duela Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi

4:34

VIDEORD Congo – Uzbekistan 3-1. Africanii s-au calificat în 16-imile de finală ale Cupei Mondiale

4:28

Columbia 0-0 Portugalia. Lucho Diaz câștigă grupa, Ronaldo se pregătește de un duel iberic în optimi

3:40

LIVE VIDEOAlgeria – Austria 0-0, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic la Cupa Mondială

3:05

Selecţionerul şi-a anunţat demisia, după eliminarea de la Campionatul Mondial. Mesaj emoţionant : “A fost o onoare”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! Mai rămân doar două semne de întrebare 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și