Ianis Hagi ar putea pleca în această vară de la Rangers. Presa din Scoţia anunţă că Gerrard este dispus să renunţe la român pentru a face rost de bani. Rangers vrea pe Ianis Hagi 10 milioane de euro, o sumă pe care Sevilla, Lazio sau AS Roma ar fi dispuse să o achite. În acest fel, şi campioana Scoţiei ar scoate un profit de 3,4 milioane de euro.
„Având în vedere că Rangers nu este dispusă să cheltuiască o sumă imensă de bani în această vară, Hagi pare a fi jucătorul pe care îl poate vinde cel mai ușor, fără ca plecarea lui să aibă un impact asupra echipei.
În mod clar, într-o lume ideală Steven Gerrard ar trebui să păstreze un jucător atât de talentat, însă el a început ca titular doar de 20 de ori în acest sezon. Pentru a face rost de bani, este greu de crezut că Hagi ar fi o pierdere la fel de mare precum Ryan Kent sau Alfredo Morelos”, scriu cei de la Give Me Sport.
Ianis Hagi, pe prima pagină în presa din Spania
Ianis Hagi, fotbalistul de 22 de ani al lui Rangers, este dorit de Sevilla şi a ajuns pe prima pagină a ziarului Estadio Deportivo. Jurnaliştii iberici au luat legătura şi cu Gică Hagi. "Sevilla revine la Hagi" este titlul articolului.
Gică Hagi: "Ştiu că şi Lazio îl urmăreşte"
Şi Gică Hagi a confirmat că Sevilla l-a vrut pe Ianis înainte ca acesta să semneze în Scoţia. "Regele" i-a avertizat pe andaluzi că Ianis este şi pe lista lui Lazio.
"Nu cred că interesul Sevillei pentru Ianis este nou. Cred că s-a vorbit despre asta şi înainte să fie transferat la Rangers. Dar ştiu că şi Lazio îl urmăreşte. Aşa că vom vedea ce se va întâmpla la vară cu Ianis", a spus Gică Hagi, potrivit jurnaliştilor spanioli.
- Ianis Hagi ar putea pleca de la Rangers
- Steven Gerrard, dispus să renunţe la român
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Dennis Man, gol de efect în amicalul cu Darius Olaru! Meci cu 10 goluri între echipele românilor
- Mohamed Salah poate da lovitura după Campionatul Mondial: salariu de 12.000.000 de euro pe an
- 8 minute: atât a durat debutul lui Lisav Eissat la Bristol City! Ce s-a întâmplat cu stoperul român
- Al-Alin a luat decizia în cazul lui Adrian Șut
- Concurență pentru Radu Drăgușin! Fundașul transferat de Fiorentina


































