Închide meniul

Șumudică a luat foc după înfrângerea cu Galatasaray. Atacuri în rafală ale românului: "A fost ca un meci de baschet"

Antena Sport Publicat: 13 septembrie 2020, 8:45

Comentarii
Șumudică a luat foc după înfrângerea cu Galatasaray. Atacuri în rafală ale românului: "A fost ca un meci de baschet"

Marius Șumudică

După meci, tehnicianul român s-a dezlănțuit la adresa arbitrajului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E evident ce se va întâmpla dacă vorbesc despre asta. Eu nu îmi amintesc să fi câștigat vreun meci când am fost ajutat. Astăzi a fost ca un meci de baschet, pur și simplu nu pot spune nimic despre maniera de arbitraj. Când ne atingeam adversarii, fluiera imediat. 

În prima repriză s-a uitat 3 minute la VAR, dar a dat un singur minut de prelungire. În repriza secundă, cu multe pauze, goluri, schimbări, a prelungit 4 minute. Eu vreau doar să fim lăsați să jucăm, echipa mea nu are nevoie de altceva”, a spus Șumudică după meci. 

Radamel Falcao a fost într-o seară de grație împotriva echipei la care Alexandru Maxim și Junior Morais au fost titulari. "El Tigre" a contribuit la toate golurile gazdelor.

"Cred că e foarte ușor să câștigi așa, e foarte ușor să joci în condițiile astea. S-a acordat un penalty împotriva noastră la un fault inexistent. Nu știu ce au analizat. Dintr-odată ne-am văzut conduși cu 1-0. Apoi au fost și câteva greșeli ale elevilor mei, dar e de înțeles, a fost primul meci. 

Reclamă
Reclamă

Am doar 16 jucători în lot, sunt jucători care au devenit liber. Avem nevoie de transferuri, de jucători cu calitate. Trebuie să fim însă atenți, să selectăm cu grijă. Nu avem puterea financiară să aruncăm cu banii, dar va trebui să cheltuim dacă vrem să aducem jucători buni, care să intre direct titulari", a mai spus Șumudică. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:41
VIDEOMinnesota Wild, victorie clară cu Edmonton Oilers, live în AntenaPLAY. Cea mai în formă echipă din NHL a făcut show
0:29
Estrela Amadora – Moreirense 0-0. Ianis Stoica a evoluat o repriză pentru gazde
23:39 20 dec.
“CFR Cluj aşteaptă oferta lui Celtic” Scoţienii au anunţat care e preţul lui Louis Munteanu!
23:29 20 dec.
Jucătorul lui Dinamo, „distrus” după eșecul cu UTA: „Chiar nu știu ce joacă, sincer vă spun”
22:57 20 dec.
Andrei Nicolescu nu i-a menajat pe “câini”: “Am încheiat anul prost, am arătat rău”! Anunţul despre transferuri
22:48 20 dec.
Valentin Costache a marcat împotriva lui Dinamo și a recunoscut: „Să nu se supere pe mine. Încă simt ceva pentru ei”
1 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 2 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 3 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 4 Răspunsul lui Denis Drăguş la oferta FCSB. Anunţ surpriză din Turcia 5 George Pușcaș cere un salariu “stelar” ca să vină la Dinamo. Pretenții imense pentru nivelul Ligii 1 6 Cel mai scump jucător al lui Mihai Rotaru, lăsat să plece! Ce a decis patronul Universităţii Craiova
Citește și