Brazilianul a fost adus în Turcia chiar de Șumudică. Cei doi au lucrat împreună și la Astra. Au colaborat la cea mai bună performanță din istoria clubului din Giurgiu, titlul câștigat în 2016.
Marius Șumudică, lăudat de Junior Morais
Ajuns la 33 de ani, Junior Morais își face deja planuri pentru momentul în care va pune ghetele în cui. Într-un interviu pentru A Spor, fundașul sud-american a anunțat cum se simte la Gaziantep.
"Joc pentru o echipă mare, este un proiect extrem de interesant aici. Avem un antrenor foarte bun și îmi doresc să continui aici. Mă simt foarte bine, aștept campionatul să se reia. Suntem într-o situație bună în clasament.
Vrei să îți închei cariera aici?
Îmi doresc să îmi duc contractul la bun sfârșit și voi vedea dacă mi se va propune prelungirea lui. Vom vedea ce va fi, este posibil să lucrez cu Șumudică și după ce mă voi retrage, să fac parte din sfaff-ul lui.
Șumudică e un antrenor uriaș, am lucrat cu el și în România. Am făcut împreună o campanie extraordinară în Europa League. Amândoi vrem să facem o treabă bună și aici, la Gaziantep", a declarat Morais.
Junior Morais a fost adus de Marius Șumudică de la FCSB. Roș-albaștrii au făcut o afacere excelentă și au primit în 600.000 de euro în schimbul veteranului brazilian. În 66 de partide jucate în tricoul lui FCSB, Morais a înscris 2 goluri și a oferit 4 pase decisive.
- Brazilianul a luat titlul cu Astra
- A fost cumpărat de la FCSB pentru 600.000 de euro
- Fundașul va împlini, în luna iulie, 34 de ani
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Ultimul pariu al lui Mircea Lucescu la naţională, transfer în Serie A la 19 ani!
- Răzvan Burleanu a anunţat că FRF nu îl va susţine pe Gianni Infantino pentru un nou mandat: „Suntem chemaţi să apărăm fotbalul”
- Decizia drastică luată de Zeljko Kopic după ce a semnat cu Wieczysta Cracovia
- Vladislav Blănuță pleacă de la Dinamo Kiev! Românul va evolua în liga a doua
- E oficial! Zeljko Kopic a semnat. Se ştie când conduce primul antrenament































