Coechipier cu Florin Andone la Galatasaray, columbianul nu poate refuza ultima ofertă primită. Atacantul de 34 de ani a fost anunțat de impresar că poate încasa 10 milioane de euro, pe sezon, dacă se duce la câștigătoarea Ligii Campionilor Asiei.
Răzvan Lucescu îl poate antrena pe Radamel Falcao
Arabii vor să profite de faptul că Falcao devine liber de contract pe 30 iunie. Mai mult decât atât, acesta nu ia în calcul să-și prelungească înțelegerea cu Galatasaray. Falcao este nemulțumit de faptul că turcii, în încercarea de a reduce cheltuielile, nu vor să îi mai ofere un bonus de obiectiv de 1 milion și jumătate de euro.
Chiar jurnaliștii de la AS au anunțat că salariul propus de Al Hilal este dublu față de cel pe care Falcao îl primește la campioana Turciei. Este vorba de 10 milioane de euro! În același articol se specifică și faptul că lui Răzvan Lucescu i-au fost propuse patru variante de atacanți, dar columbianul este cel pe care și-l dorește.
11 goluri a înscris Falcao în cele 22 de meciuri jucate în tricoul lui Galatasaray. Golgheterul naționalei Columbiei (34 de reușite) are un CV extraordinar. A câștigat titlul cu FC Porto și AS Monaco, iar pe Atletico Madrid a ajutat-o să câștige Europa League și Supercupa Europei.
- Radamel Falcao este coechipier cu Florin Andone
- Columbianul este golgheterul lui Galatasaray
- Falcao poate primi un salariu de două ori mai mare decât în Turcia
- Anglia - Argentina e miercuri, de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Galatasaray pregătește unul dintre cele mai tari transferuri din această vară! Vrea să aducă un star de la Manchester City
- Denis Drăguș, sacrificiu uriaș pentru a semna cu FCSB! La ce sumă este dispus să renunțe pentru a rezilia cu Trabzonspor
- Horațiu Moldovan a fost prezentat la noua sa echipă! Ce salariu va încasa portarul român
- Vestea zilei în Turcia: „Gaziantep l-a transferat pe Calhanoglu!” Rădoi l-a adus back-up pentru un român
- Adrian Şut se transferă. Decizia luată după ce Gigi Becali a anunţat că-l vrea la FCSB
































