A fost teroare la un meci din Argentina. Club Lujan și Leandro N. Alem s-au întâlnit duminică seară într-un meci din etapa a 4-a din Primera C. Ceea ce avea să urmeze a șocat întreaga lume a fotbalului, iar scenele teribile s-au răspândit în timp record în presa internațională.
Haosul a început în minutul 14 al partidei, când din tribune au fost lansate artificii de mari dimensiuni lângă banca oaspeților. Spiritele s-au încins teribil între spectatori, iar arbitrul central a fost forțat să oprească definitiv meciul.
Teroare la un meci din Argentina! Fanii au tras focuri de armă, iar cel puțin 7 persoane au fost rănite
În același timp, nebunia a început să prindă contur și pe străzile din vecinătatea Stadionului Municial din Lujan. În acele momente de panică s-au auzit mai multe focuri de armă, iar mulțimea a luat-o razna. Potrivit publicației TN, citată de cotidianul Marca, din atacurile respective au rezultat cel puțin 7 persoane rănite.
Conform primelor informații din presa internațională, focurile de armă au fost trase dintr-o dubă albă ocupată de fanii lui Alem, care înainte fuseseră alergați și atacați cu bâte și pietre de cei de la Lujan.
Poliția a intervenit de urgență pentru a opri un adevărat măcel. Mulțimea a fost dispersată, agresorii au fost reținuți, iar conflictul a fost aplanat, în cele din urmă. Conform raportului întocmit de autorități, șeful Secției 1 de Poliție din Lujan, Ruben Gimenez, a suferit o tăietură la ureche.
De asemenea, autoritățile au anunțat că cel puțin 4 suporteri ai lui Lujan au fost răniți în urma împușcăturilor fanilor de la Alem.
“Una dintre victime se află în stare critică”, a anunțat Poliția, potrivit Marca. Autoritățile din Argentina au demarat o anchetă în urma incidentelor terifiante de la partida din Lujan.
- Teroare la un meci din Argentina
- Fanii au tras focuri de armă, iar cel puțin 7 persoane au fost rănite
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Nota primită de Ianis Hagi după Kocaelispor – Alanyaspor 2-0! Înfrângere pentru echipa românului
- Laurenţiu Reghecampf a reuşit o performanţă importantă cu echipa lui! Şi-a îndeplinit obiectivul
- Reacţia lui Marius Niculae după ce Dennis Man a reuşit o “dublă” pentru PSV: “Poate să dea tonul cu Bosnia”
- Rafa Benitez revine! Legendarul antrenor va fi cel mai bine plătit din istoria campionatului în care merge
- Lionel Messi a semnat! Argentinianul și-a prelungit contractul cu Inter Miami
































