THRILLER în Europa League! Tătărușanu a luat parte la un meci nebun! Diavolul a egalat în minutul 122. S-au bătut 24 de penalty-uri. Donnarumma a ratat

Silviu Corneanu Publicat: 2 octombrie 2020, 5:22

Zuma Press / Jonathan Moscrop via Hepta

Ciprian Tătărușanu a fost rezervă la AC Milan

• AC Milan este în grupele Europa League
  • S-au executat 24 lovituri de departajare
  • Au bătut și portarii

Cu Donnarumma titular și Ciprian Tătărușanu pe bancă, AC Milan a trecut mai departe după executarea loviturilor de departajare. A fost 1-1 în timpul regulamentar și 2-2 după cele două reprize de prelungiri. Nebunia a început o dată cu executarea loviturilor de departajare.

Thriller în Portugalia

S-au bătut nu mai puțin de 12 penalty-uri pentru a se stabili câștigătoarea. Au executat inclusiv portarii, ambii au ratat însă. În cele din urmă, Milan a ieșit învingătoare și va merge în grupele Europa League.

În altă ordine de idei, Milan a deschis scorul în minutul 51, prin Saelemaekers, dar a fost egalată în 72 de Geraldes. Portughezii au preluat conducerea chiar în primul minut al primei reprize de prelungiri, prin Gelson, și au fost egalați în prelungirile ultimei reprize suplimentare. Calhanoglu a transformat un penalty în minutul 120+2.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

22:24 VIDEORăzvan Lucescu, eliminat dramatic din semifinalele Cupei Greciei! PAOK a primit gol în 120+9 şi a ratat 4 lovituri de departajare 21:50 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol în AntenaPLAY! Starul portughez a calificat-o pe Al Nassr în sferturile Ligii Campionilor Asiei 21:36 Bernadette Szocs, după calificarea la Jocurile Olimpice: „Nu vrem să ne oprim aici!”. România face show LIVE VIDEO în AntenaPLAY 21:30 LIVE TEXTNapoli – Barcelona şi FC Porto – Arsenal se dispută ACUM! Spectacol garantat în optimile Champions League 21:25 VIDEOCristiano Ronaldo, scandal monstru în Liga Campionilor Asiei! Şi-a ieşit din minţi şi a început să strige la arbitru 20:47 „Am fost furaţi ca în codru!” Istvan Kovacs, reclamat la Comisii: „Poate pentru asta a primit un bonus” 20:47 Diagnostic teribil pentru Dorinel Munteanu! Ce i-au interzis medicii, după meciul cu Dinamo 19:46 Patrick Mouratoglou va antrena din nou, după ce şi-a asumat vina în procesul Simonei Halep! Cu ce star ATP va colabora 19:06 Acuzat de viol, Dani Alves a aflat când va primi verdictul! Fostul star al Barcelonei riscă până la 12 ani de închisoare 18:59 Dinamo a înregistrat ultimul transfer la LPF! Când poate debuta Edgar Ie la formaţia lui Zeljko Kopic Vezi toate știrile
AC Milan - Rennes 3-0 şi Feyenoord - AS Roma 1-1! Rezultatele zilei din Europa League şi Conference League
Conference League • 15 feb., 23:58
AC Milan – Rennes 3-0 şi Feyenoord – AS Roma 1-1! Rezultatele zilei din Europa League şi Conference League
Cu ce echipă s-a înţeles Antonio Conte
Serie A • 30 ian., 12:00
Cu ce echipă s-ar fi înţeles Antonio Conte! Anunţul de ultim moment făcut în Italia
Ciprian Tătărușanu a primit 4 goluri în ultimul meci
Fotbal extern • 29 dec., 20:30
Ciprian Tătărușanu a primit 4 goluri în ultimul meci! Ce notă a primit după o nouă partidă de coșmar
Florin Răducioiu le-a răspuns contestatarilor
Fotbal • 25 dec., 12:28
Florin Răducioiu le-a răspuns contestatarilor! Nu s-a ferit de cuvinte: „Nu sunt ranchiunos, dar este răutate”
Ciprian Tătărușanu s-a făcut de râs în Arabia Saudită
Fotbal extern • 21 dec., 23:33
Ciprian Tătărușanu s-a făcut de râs în Arabia Saudită! A încasat 7 goluri de la vedetele lui Al-Hilal
Ce cred ceilalți despre tine, în funcție de zodie. Află cum ești percepută în general

Zodii care înșală în orice relație. De ce nu pot fi fidele partenerului de cuplu