Tricolorul care schimbă echipa după EURO 2024! Viitorul i-a fost decis înainte de România – Olanda

Alex Ioniță Publicat: 29 iunie 2024, 10:50

Comentarii
Tricolorul care schimbă echipa după EURO 2024! Viitorul i-a fost decis înainte de România – Olanda

Profimedia

El este tricolorul care schimbă echipa după EURO 2024! Oficialii echipei de care aparține i-au decis viitorul, înainte ca acesta să își încheie aventura de la Campionatul European.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre Alexandru Cicâldău, convocat de Edi Iordănescu la European. Mijlocașul român este legitimat la Galatasaray, iar, în sezonul care tocmai s-a încheiat, a fost împrumutat la Konyaspor.

Tricolorul care schimbă echipa după EURO 2024!

Potrivit informațiilor oferite de presa din Turcia, citate de digisport.ro, oficialii lui Galatasaray l-au informat pe agentul jucătorului, Giovanni Becali, că trebuie să îi găsească o nouă echipă până la finalul perioadei de mercato.

Fostul jucător de la Universitatea Craiova a ajuns în anul 2021 la Galatasaray, însă acesta a îmbrăcat tricoul formației „Cim-Bom-Bom” doar în primul sezon. Mai apoi a fost împrumutat la Ittihad Kalba și Konyaspor.

Până în momentul de față, Alexandru Cicâldău nu a prins niciun minut la EURO 2024. Potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt, mijlocașul român este cotat la suma de 3 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

În cariera sa a mai fost legitimat la: Viitorul și Universitatea Craiova. De notat este faptul că Mihai Rotaru ar putea să încerce transferul românului. Interesul oltenilor pentru mijlocaș este deja cunoscut, iar după anunțul făcut de turci, mutarea ar putea avea șanse de concretizare.

Englezii anunţă că România va elimina dramatic Olanda, în optimile EURO 2024

Englezii anunţă că România va elimina dramatic Olanda, în optimile EURO 2024. Acesta este meciul pe care cei de la The Standard îl văd ca fiind cel mai echilibrat din această fază. Partida de la Munchen e marţi, de la ora 19:00, LIVE TEXT pe as.ro.

„Am putea avea o noapte lungă la Munchen. Dintre toate meciurile din optimi, acesta este cel în care apariția unei surprize este cea mai probabilă. Predicția noastră este că România va câștiga la loviturile de departajare.

Reclamă

România deja a depășit așteptările prin calificarea în optimi, însă acum ar trebui să aibă încrederea necesară pentru a merge și mai departe.

Naționala lui Ronald Koeman rămâne un pericol în fazele superioare, iar acum are parte un tablou favorabil, urmând să întâlnească Turcia sau din nou Austria dacă va ajunge în sferturi”, au scris cei de la The Standard.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:58

Alex Cidâldău, dărâmat după Craiova – FC Argeș 0-1: „S-a vorbit prea mult despre faptul că suntem favoriți”

22:48

Gest neașteptat al fanilor olteni! Ștefan Baiaram, huiduit la ieșirea de pe teren în Craiova – FC Argeș 0-1

22:39

Eroul lui FC Argeș, mesaj către contestatari după 1-0 la Craiova: „Am vrut să arătăm că nu suntem degeaba aici”

22:36

VideoDe unde a văzut Filipe Coelho, suspendat, meciul cu FC Argeş! Cum a reacţionat după golul anulat al oltenilor

22:26

Universitatea Craiova – FC Argeș 0-1. „Vulturii” detonează „bomba” în Bănie! Oltenii pot pierde primul loc

21:59

Veşti teribile pentru Keita! Femeia pe care a lovit-o pe trecere a suferit mai multe AVC-uri şi e inconştientă

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 5 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 6 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru”
Citește și