Imagini incredibile în partida dintre Inter Moengotapoe (Surinam) și Olimpia (Honduras), din carul Concacaf League. Ronnie Brunswijk, vicepreşedintele Surinamului, a debutat în fotbal la 60 de ani.
Acesta a început partida ca titular şi a fost schimbat în minutul 54, cu Doorson, la scorul de 3-0 pentru Olimpia. Brunswijk este chiar patronul celor de la Inter Moengotapoe. Ronnie Brunswijk a devenit cel mai bătrân debutant în Concacaf League şi, în acelaşi timp, cel mai bătrân jucător care a aveluat vreodată în această competiţie. Alături de el a jucat şi fiul său, Damian.
Ronnie Brunswijk (vicepresidente de Surinam y presidente del Inter Moengotapoe) se convierte hoy en el jugador más veterano (tiene 60 años y 198 días) en disputar un partido internacional oficial de clubes. Ha estado 28 minutos sobre el campo. Su equipo pierde 0-3 al descanso. pic.twitter.com/6FoDgIZ800
— MisterChip (Alexis) (@2010MisterChip) September 21, 2021
Ronnie Brunswijk are 50 de copii şi este urmărit de Interpol
Vicepreşedintele Surinamului are un trecut controversat. Ronnie Brunswijk este urmărit de Interpol pentru trafic de droguri şi are 50 de copii. Acesta nu va juca în partida retur pentru că, dacă va părăsi ţara, riscă să fie arestat. Vicepreşedintele Surinamului este fost luptător de gherilă.
- Ronnie Brunswijk a debutat în fotbal la 60 de ani
- Vicepreşedintele Surinamului este următir de Interpol
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Turcii l-au “trădat” pe Montella. Au făcut publică tactica pregătită pentru România
- Antoine Griezmann pleacă din Europa: destinație surpriză pentru finalul carierei
- Presa din Italia, dură cu Inter după remiza de la Florența: „Nu mai știe să câștige”
- Final dramatic pentru Răzvan Lucescu. A pierdut în minutul 90+5
- Lionel Messi, gol din lovitură liberă într-un „thriller” cu 5 goluri în Major League Soccer! L-a depășit pe marele Pele
































