Băieții de la FC Toronto, din MLS, s-au prezentat la antrenamentul de marți, 27 aprilie, de la ”Champions Gate Resort”, aproape de Orlando, Florida, o ședință de pregătire cu ușile închise, dar nimeni nu se aștepta la o vizită atât de… interesantă.
Un crocodil a participat la antrenamente cu FC Toronto
În înregistrarea publicată pe siteurile de socializare se observă câțiva fotbaliști de la Toronto alergând înspre un aligator, apărut la câțiva pași de ei. ”Ceea ce vă pot spune este că acest crocodil era enorm”, a declarat antrenorul Chris Armas pentru ”The Canadian Press”. ”Ideea e că jucătorii mei alergau către el, eu, în sens invers”. La un moment dat, se observă cum un angajat al resortului vine cu o mașinuță și încearcă să captureze animalul.
Toronto se află în ”bula” de la Florida, din cauza retricțiilor de transport impuse de pandemia de COVID-19. Cu toate acestea, oficialii echipei au avut puterea să glumească: ”Toronto FC a ajuns la un acord cu animalul, privind împrumutul pe o perioadă scurtă”, au spus ei. Gruparea a început cu frâna de mână trasă, având un egal și o înfrângere în primele două jocuri.
- ”Tot ce vă pot spune e că era un crocodil enorm”, a declarat Chris Armas, antrenorul
- Toronto e cantonată în bula de la Orlando, din cauza restricțiilor impuse în Statele Unite
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Starul Portugaliei, eliminat după ce şi-a lovit cu pumnul un adversar în amicalul cu Chile
- 20.000.000 de euro pentru Radu Drăguşin. Ultimul preţ! Ce club a intrat la negocieri pentru el
- Momentul de criză care l-a salvat pe Cristiano Ronaldo! Cum a devenit miliardar
- Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB
- Cristiano Ronaldo, unic pentru Transfermarkt la 41 de ani! Anunțul în premieră făcut de celebrul site
































