Neville spune că Ronaldo a avut încă de acum 12 ani ambiția de a-i depăși recordul lui Pele de goluri, dar și să devină cel mai bun fotbalist din istorie.
Neville, fost coleg cu Ronaldo: ”El a vrut doar să fie cel mai bun”
Neville a dezvăluit cât de mult a muncit Ronaldo în timp ce era la United, iar acum are ambiția de a-i depăși recordul lui Pele. Se crede că legenda braziliană a înscris peste 1.000 de goluri în carieră.
”A fost unul din puținii jucători care a recunoscut că îl interesează mai mult trofeele individuale. El a vrut doar să fie cel mai bun, iar ceea ce a făcut de-a lungul anilor este excepțional. Realizările sale au fost uimitoare, dar a muncit din greu pentru asta.
Are o obsesie pentru a marca goluri și pentru a se implica mereu în jocuri. Cred că și-a ridicat profesionalismul în fiecare an și a progresat. Cred că are în plan să continue și să îi depășească recordul lui Pele. El vrea să fie cel mai bun din istorie și acesta a rămas singurul său scop”, a declarat Neville, pentru Sky Sports.
Cristiano Ronaldo a marcat nu mai puțin de 450 de goluri la Real Madrid și a cucerit de cinci ori Balonul de Aur. Totodată, el are în palmares și cinci Ligi ale Campionilor, patru dintre ele în perioada Real Madrid și una la Manchester United. Totodată, Ronaldo are în palmares titlul în Anglia, Spania și Italia, pe lângă alte trofee interne și externe câștigate.
- Un fost coleg al lui Ronaldo îi dezvăluie ”secretul”
- Portughezul vrea să îi depășească recordul lui Pele
- Ronaldo a câștigat de cinci ori Balonul de Aur
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Maroc a cucerit dramatic Cupa Arabă, după prelungiri! Răsturnări de situaţie în finala cu Iordania
- Gol a la David Beckham, de după centrul terenului, în finala Cupei Arabe! Reuşită cum rar poţi vedea
- Turcii anunță transferul lui Umit Akdag: „Vor începe discuțiile”
- Haos după finala Cupei! Bătaia generală s-a soldat cu cel puţin 59 de răniţi: “Sunt criminali”
- Adrian Mititelu a dezvăluit ce echipe l-au mai dorit pe Vladislav Blănuță. Ce spune despre viitorul atacantului































