Valdano este de partea lui Ronaldinho și îi critică pe cei care îl acuză pe Ronaldinho că este un criminal.
”A fost la închisoare pentru o ilegalitate timp de câteva săptămâni. Dacă legea s-ar aplica pentru toată lumea, am fi avut închisorile pline, să fim serioși. Una este să fii fraier, alta criminal. Vă rog să îl lăsați în pace pe Ronaldinho!”, a spus Valdano pentru El Pais.
Ronaldinho a fost în arest din cauza unui pașaport fals
Ronaldinho, fost jucător la Barcelona și câștigător al Balonului de Aur în 2007, a fost la închisoare în Paraguay după ce a intrat în țară cu un pașaport fals.
După 32 de zile în care a stat după gratii, ”Dinho” a plătit nu mai puțin de 1,6 milioane de dolari pentru a fi din nou liber. A dat câte 800.000 de dolari pentru el și fratele său, Roberto Assis.
- Un fost jucător îi ia apărarea lui Ronaldinho
- Brazilianul a fost la închisoare în Paraguay
- ”Dinho” a câștigat Balonul de Aur în 2007
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Momente de panică pe terenul de fotbal. Un selecționer s-a prăbușit pe gazon după o criză de nervi
- Cristiano Ronaldo îi dă planurile peste cap lui Lionel Messi! Vrea să deturneze un star din drumul către Inter Miami
- Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham
- „E o rușine!” S-au supărat pe arbitru și au rămas nemișcați pe gazon: cât s-a terminat meciul
- Anunţul tranşant al impresarului lui Denis Drăguş despre transferul atacantului la FCSB!
































