Un fost star de la Real Madrid este implicat într-un scandal de comerţ ilegal de crustacee

Publicat: 16 ianuarie 2025, 19:29

Comentarii
Un fost star de la Real Madrid este implicat într-un scandal de comerţ ilegal de crustacee

Fabio Coentrao, implicat în comerţ ilegal cu crustacee | Profimedia

Fostul internaţional portughez Fabio Coentrao, care s-a îndreptat spre sectorul pescuitului după cariera de fotbalist, a fost implicat într-un caz de comerţ ilegal cu crustacee, a aflat joi AFP de la autoritatea pentru siguranţa alimentară (Asae), relatează AFP.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Joi, autorităţile sanitare au anunţat suspendarea operaţiunilor la trei depozite ilegale din nordul Portugaliei şi confiscarea a 17 tone de produse alimentare.

Fabio Coentrao, implicat în comerţ ilegal cu crustacee

Unul dintre acestea adăpostea o fermă de crustacee aparţinând lui Fabio Coentrao, a declarat pentru AFP o purtătoare de cuvânt a Asae.

Potrivit Jornal de Noticias, inspectorii s-au deplasat miercuri la depozitul aparţinând fostului jucător de la Real Madrid, AS Monaco şi Benfica Lisabona din portul de pescuit Povoa do Varzim (nord), unde se aflau 12 rezervoare cu apă de mare umplute cu homari şi creveţi, scrie news.ro.

În total, mai mult de o tonă de crustacee a fost confiscată de autorităţi din cauza unei serii de nereguli, inclusiv absenţa facturilor şi a licenţelor de comercializare.

Reclamă
Reclamă

Născut într-o comunitate de pescari din nordul Portugaliei, Fabio Coentrao s-a orientat către această activitate după ce a agăţat ghetele în cui în 2021, la sfârşitul unei cariere în care a avut 52 de selecţii pentru Portugalia.
În vârstă de 36 de ani, fostul jucător, care deţine în prezent trei bărci de pescuit, a închiriat în urmă cu şapte luni un depozit pentru a începe să vândă fructe de mare, a relatat Jornal de Noticias.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:40

VIDEOPittsburgh Penguins – Washington Capitals 0-3. Probabil ultimul episod al rivalităţii Sid vs Ovi. Alex Ovechkin, învingător

23:51 12 apr.

Andrei Nicolescu a stabilit noul obiectiv al lui Dinamo, după 1-1 cu CFR: „Acolo ne batem”

23:26 12 apr.

Zeljko Kopic, nemulțumit după CFR – Dinamo 1-1: „Meritam mai mult de un punct”

22:54 12 apr.

CFR Cluj – Dinamo 1-1. Remiză tensionată în Gruia. „Câinii” rămân ultimii în play-off

22:45 12 apr.

Piele de găină. Ce s-a întâmplat la primul meci al Galatei pe propriul teren. Fanii au plâns pentru Lucescu

22:00 12 apr.

Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu

1 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 2 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 3 Gigi Becali, “păcătos” chiar în prima zi de Paște. A fost lăsat fără permis pentru viteză 4 S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga 5 Discursul cutremurător al lui Răzvan Lucescu. Cu lacrimi în ochi, a mulțumit tuturor: „Trebuie să acceptăm…” 6 “Nu e corect așa!” Gigi Becali, prima reacție după ce a rămas fără permis: “Sunt 4 benzi. Cum să merg?”
Citește și