Unde a ajuns Mario Gotze la 6 ani după ce i-a adus Germaniei titlul mondial. Borussia nu i-a mai prelungit contractul

Antena Sport Publicat: 7 octombrie 2020, 7:32

Comentarii
Unde a ajuns Mario Gotze la 6 ani după ce i-a adus Germaniei titlul mondial. Borussia nu i-a mai prelungit contractul

Mario Gotze a semnat cu PSV

El a ajuns la PSV din postura de jucător liber de contract. Asta după ce Borussia Dortmund nu i-a mai prelungit înţelegerea ce era valabilă până în această vară. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mario Gotze, eroul Germaniei, în 2014

Gotze a ajuns la 28 de ani şi, după 4 ani de la revenirea la Dortmund, Borussia a decis să nu îi prelungească înţelegerea. Dortmund a fost şi echipa la care acesta şi-a început cariera, în 2009.

După o experienţă eşuată la Bayern Munchen, acesta a revenit acasă, dar sezonul trecut a fost foarte puţin folosit, trecându-şi în cont doar 6 apariţii. 

Gotze, 63 de selecţii, a marcat în prelungiri golul prin care Germania a învins, cu 1-0, Argentina, în finala Cupei Mondiale din 2014.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care va fi finala Champions League din acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:01

Anunțul făcut de Laurențiu Reghecampf despre posibila revenire la FCSB: “Mi-a zis clar”

9:31

“Arbitrul nu a înțeles”. Diego Simeone, discurs vehement după egalul lui Atletico în fața lui Arsenal din UCL

9:11

“Am 5 Ligi ale Campionilor”. Cristiano Ronaldo, show după ce a marcat golul 970 și a fost provocat de un suporter

9:04

Prima lovitură dată de Cristi Chivu şi Inter pe piaţa transferurilor! Acord total cu jucătorul

8:41

Motivul incredibil pentru care delegaţia Iranului s-a întors din drum în aeroportul din Toronto, înainte de congresul FIFA

8:30

VIDEOA încălcat o lege nescrisă și l-a scos din minți pe Simeone! Ce s-a întâmplat imediat după Atletico – Arsenal

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 „Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor 6 Ce nu mănâncă niciodată Gică Hagi. “De 5 ani” a renunţat la acest aliment
Citește și