Închide meniul

Ungaria U21 – Germania U21 0-3 | Victorie categorică pentru nemți. Cum arată clasamentul grupei A, din care face parte și România

Alexandru Ivan Publicat: 24 martie 2021, 20:48

Comentarii
Ungaria U21 – Germania U21 0-3 | Victorie categorică pentru nemți. Cum arată clasamentul grupei A, din care face parte și România

Ungaria U21 - Germania U21 0-3

Germania U21 a dominat de o manieră categorică meciul împotriva selecționatei similare a Ungariei. Maghiarii au trimis un singur sut pe poarta adversă, pe toată durata partidei. Nemții au avut o posesie zdrobitoare, 72%.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ungaria U21 – Germania U21 0-3

Deși s-a ținut tare în prima repriză, Ungaria a cedat în actul secund. Germania a deschis scorul în minutul 61, grație reușitei lui Lukas Nmecha. Același Nmecha marca și împotriva României la Euro U21 2019.

Cinci minute mai târziu, tabela arăta 2-0. David Raum a centrat în careul maghiarilor, iar Bote Baku nu i-a dat nicio șansă portarului Balazs. Același Baku a închis tabela în minutul 73. Au fost primele sale goluri pentru selecționata de juniori. 

După 3-0 cu  Ungaria, Germania s-a instalat la șefia grupei A de la Campionatul European de tineret. Cealaltă partidă, România – Olanda, s-a încheiat 1-1. Tricolorii sunt pe poziția a treia.

Campionatul European de tineret, prima zi

Tot astăzi s-a jucat și prima etapă din grupa B. Cehia a ținut-o în șah pe Italia. A fost 1-1, într-o partidă cu multe faze de poartă. 

Reclamă
Reclamă

Scamacca, cel care a semnat "dubla" în Parma – Genoa 1-2, a deschis scorul pentru Italieni în minutul 31. Maggiore a trimis în proprie poartă cu un sfert de oră înainte de final.

În celalalt duel al grupei, Spania a făcut instrucție cu Slovenia. A fost 3-0 pentru iberici. Puado, Villar și Miranda și-au trecut numele pe lista marcatorilor. 

Clasamentele grupelor de la Euro U21 după prima zi

Grupa A: 1. Germania 3 puncte
         2. Olanda 1 punct
         3. România 1 punct
         4. Ungaria 0 puncte

Reclamă

Grupa B: 1. Spania 3 puncte
         2. Italia 1 punct
         3. Cehia 1 punct
         4. Slovenia 0 puncte

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:27
Se ştie prima finalistă la CM de handbal
21:18
LIVE SCORECFR Cluj – Csikszereda 2-0. Andrei Cordea face spectacol pentru ardeleni
21:15
VideoJurnal Antena Sport | Cu Gâlcă nu-i de joacă
21:01
Pentru Neluţu Varga a fost o afecere profitabilă, acum pleacă în Anglia pe 10 milioane de euro? Anunţul englezilor
20:59
Mohamed Salah și Arne Slot s-au împăcat! Starul de pe Anfield, inclus în lotul pentru meciul cu Brighton
20:39
VideoJurnal Antena Sport | Fericirea are chipul fanilor
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor
Citește și