Închide meniul

Unii da, alţii ba! Ce au făcut jucătorii români în Europa League. Antal a făcut spectacol

Silviu Corneanu Publicat: 28 august 2020, 8:22

Reclamă
Unii da, alţii ba! Ce au făcut jucătorii români în Europa League. Antal a făcut spectacol

Liviu Antal a făcut spectacol în Europa League

Unul dintre românii care au făcut spectacol în turul întâi preliminar din Europa League este Liviu Antal. Jucătorul celor de la Zalgiris a contribuit decisiv la victoria echipei sale cu scorul de 2-0. Mijlocaşul român a marcat un gol şi a dat o pasă de gol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alţi doi români au mers mai departe în turul doi preliminar. Adrian Rus, care a fost integralist la MOL Fehervar. Echipa sa s-a calificat după loviturile de la 11 metri. Florentin Matei, care a reuşit o pasă de gol în victoria echipei sale, Apollon Limassol, cu 5-1.

Românii eliminaţi din Europa League

Hanca şi Râpă au fost titulari la Cracovia, dar echipa lor a fost eliminată de Malmo, cu scorul de 0-2.

În afară de cei menţionaţi mai sus Alexandru Creţu, de la Maribor; Alexandru Băluţă, Nandor Tamaş şi Mariu Corbu, de la Akademia Puskas, au fost eliminaţi din primul tur preliminar.

Dintre echipele româneşti participante în Europa League, Botoşani şi FCSB au mers mai departe, în timp ce Craiova a suferit o eliminare istorică. 

Reclamă
Reclamă

Învinsă de Dinamo Zagreb, în preliminariile Champions League, CFR va participa şi ea în Europa League.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:56

Cosmin Olăroiu şi-a aflat adversara din finala Ligii Campionilor Asiei 2

14:48

VIDEOLando Norris, apărat de oficialii McLaren după acuzațiile care i-au fost aduse: „A făcut o treabă excelentă”

14:22

Preşedintele Gabonului, mesaj după moartea lui Aaron Boupendza

14:11

Rapid, primul mesaj după moartea lui Aaron Boupendza: „Va rămâne mereu în amintirea noastră”

13:58

„Iese soarele și pe strada noastră”. Dinamo, reacție oficială după ce a fost semnat contractul pentru noul stadion

13:37

Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 4 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 5 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 6 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze”
Citește și