UPDATE | Manchester United – Liverpool, amânat din cauza fanilor! Ultrașii "Diavolilor" au pătruns pe Old Trafford. Anunţul făcut de Premier League. VIDEO

Alexandru Ivan Publicat: 2 mai 2021, 16:44 / Actualizat: 20 iunie 2022, 15:04

Comentarii
UPDATE | Manchester United – Liverpool, amânat din cauza fanilor! Ultrașii "Diavolilor" au pătruns pe Old Trafford. Anunţul făcut de Premier League. VIDEO

Haos la Manchester United - Liverpool

UPDATE: Meciul Manchester United – Liverpool a fost amânat din cauza fanilor, anunţă BBC”Este o decizie adoptată în comun de poliție, cele două cluburi, oficialii Premier League și autoritățile locale. Data la care se va juca partidă va fi anunțată ulterior”, au anunţat reprezentanţii Premier League într-un comunicat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

UPDATE: Meciul dintre Manchester United şi Liverpool trebuia să înceapă la 18.30. Organizatorii au decis întârzierea orei de start. Se poate ajunge la reprogramare.

Ştirea iniţială

Ultrașii lui Manchester United au pătruns în număr mare pe gazonul de pe Old Trafford. Suporterii furioși au cerut plecarea americanilor din familia Glazer, patronii clubului. Fanii lui United n-au uitat de faptul că americanii au susținut controversatul proiect al Super Ligii Europene.

Haos înainte de Manchester United – Liverpool

Reclamă
Reclamă

În afara stadionului, ultrașii s-au adunat cu miile. Meciul va fi, foarte probabil, întârziat. Ora de start programată inițial era 18:30, ora României.

În același timp, un alt grup de suporteri a blocat hotelul la care s-au cazat jucătorii lui Manchester United. Cei de la Liverpool au fost sfătuiți să nu facă deocamdată deplasarea la stadion.

Familia Glazer deţine clubul din Manchester din 2005. De atunci, “Diavolii” au cucerit cinci titluri în Premier Legaue (ultimul în 2013) și un trofeu UEFA Champions League (în 2008).

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45 17 apr.

Bogdan Andone a răbufnit după eşecul cu CFR Cluj: “Nu ne mai prezentăm la joc”

23:22 17 apr.

EXCLUSIVVictor Piţurcă crede că Ianis va avea viaţă grea cu Gică Hagi selecţioner: “Vai de capul meu”

23:09 17 apr.

VIDEOValentin Mihăilă, pasă de geniu în Fenerbahce – Rizespor 2-2. Echipa românului a egalat în minutul 90+8

23:00 17 apr.

Inter – Cagliari 3-0. Victorie fără emoții pentru Chivu, Inter e la 12 puncte peste Napoli

23:00 17 apr.

Iuliu Mureşan, declaraţie incredibilă înainte de meciul direct cu U Cluj: “Îi văd campioni”

22:56 17 apr.

Reacția lui Pancu atunci când a fost întrebat de plecarea la Rapid

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin 5 Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract” 6 EXCLUSIVDieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
Citește și