Rousaud și-a prezentat recent demisia de la Barcelona, însă a acordat pentru ESPN un interviu în care a oferit niște vești bune pentru fanii echipei din Catalonia.
Emili Rousaud: ”Messi își va prelungi contractul, iar Neymar poate reveni”
”Cred că Messi și Barcelona vor ajunge la o înțelegere pentru prelungirea contractului. Ambele părți trebuie să facă concesii pentru semnarea actelor. Dar aș fi foarte surprins ca această poveste frumoasă să se încheie brusc.
În cazul lui Neymar cred că transferul se va face în vară. Nu văd nimic imposibil în asta”, a spus Rousaud pentru ESPN.
Neymar a plecat la PSG în vara lui 2017 pentru suma de 222 de milioane de euro. Brazilianul a reușit 105 goluri în 186 de meciuri pentru parizieni.
- Neymar ar putea reveni la Barcelona din vară
- Messi, în negocieri pentru prelungirea contractului
- Neymar a plecat la PSG în vara lui 2017
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Cristiano Ronaldo a dat „tonul”: încă un star refuză să mai joace în Arabia Saudită. Ce s-a întâmplat
- Acum este clar! Unde joacă Radu Drăgușin? Englezii au anunţat decizia luată de Tottenham
- Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România!
- Trupa de staruri care o elimina pe CFR Cluj din Europa în 2023 s-a prăbușit: e în liga a doua și are golaveraj 15-102
- Cel mai “nebun” campionat din Europa, întins pe doar 14 puncte: liderul e o nou-promovată, favorita e la retrogradare



































