Închide meniul
VIDEO

Valentin Gheorghe a marcat un gol senzaţional cu Fenerbahce, la trei minute după ce a fost trimis pe teren

Valentin Pîrcălabu Publicat: 9 august 2022, 0:09

Comentarii
Valentin Gheorghe a marcat un gol senzaţional cu Fenerbahce, la trei minute după ce a fost trimis pe teren

Instagram Umraniyespor

Valentin Gheorghe a marcat un gol senzaţional cu Fenerbahce, la 3 după ce a fost trimis pe teren. Acesta a fost meciul de debut al fostului jucător de la FCSB la Umraniyespor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valentin Gheorghe a fost trimis pe teren în minutul 65, în locul lui Yonathan Del Valle. În acel moment, Fenerbahce conducea cu 2-1.

Valentin Gheorghe a marcat un gol senzaţional cu Fenerbahce

Peste numai 3 minute, Valentin Gheorghe avea să marcheze un gol senzaţional. Oguz Gurbulak i-a pasat direct din corner, iar fostul jucător de la FCSB a tras din prima de la marginea careului.

Până la urmă, deşi echipa sa a întors scorul, Fenerbahce avea să egaleze în prelungirile partidei: 3-3.

Reclamă
Reclamă

Valentin Gheorghe a semnat această vară cu Umraniyespor

Valentin Gheorghe a avut 29 de apariții pentru FCSB, în toate competițiile, reușind să înscrie 7 goluri. Valentin Gheorghe a semnat cu FCSB în toamna anului 2021, după despărțirea de Astra Giurgiu. Gigi Becali a plătit 250.000 de euro pentru jucătorul de 25 de ani, la vremea respectivă.

Gheorghe a fost trimis în primul „11” numai în 8 meciuri. În această vară a semnat cu echipa din Turcia, acolo unde are un salariu de 25.000 de euro pe lună. Umraniyespor a promovat în prima ligă din Turcia după ce a încheiat pe locul 2, cu 70 de puncte, în eșalonul secund.

„Bun venit, Valentin! Clubul nostru a semnat cu mijlocașul de bandă Valentin Gheorghe, în vârstă de 25 de ani, care vine de la Steaua București (n.r. – FCSB), sub formă de împrumut pe 1 an cu opţiune de cumpărare. Îi urăm bun venit lui Valentin și îi dorim succes”, a fost anunţul făcut de Umraniyespor, pe Instagram, în momentul în care jucătorul a fost prezentat.

Reclamă

Am ales pentru că e un campionat important, e un campionat mult mai puternic decât cel al României şi îmi doresc să reuşesc acolo. Mi-a spus impresarul cu care lucrez de echipă, am căutat-o şi am văzut că e o echipă ce trebuie, e şi în istanbul, sper să fie ok. Chiar nu mă aşteptam, a venit aşa foarte rapid, din scurt, în două zile s-a rez totul. Sunt încrezător şi sper să fie totul bine”, spunea şi Valentin Gheorghe în momentul în care a plecat de a FCSB.

Mihai Stoica a dezvăluit adevăratul motiv pentru ca Vali Gheorghe a plecat de la FCSB

Managerul general al vicecampioanei l-a dat de gol pe Gigi Becali şi a oferit detalii despre mutarea surprinzătoare. MM regretă că s-a renunţat la Vali Gheorghe, dar a ţinut să anunţe că jucătorul nu era pe placul patronului.

El a venit, a fost dorinţa lui să meargă. El nu era titular anul trecut, când Coman nu era. Vali Gheorghe, poziţia lui e clară, atacant lateral stânga. Vă spun, mie îmi pare rău că pleacă. Ţin foarte mult la el, îmi place foarte mult, e un băiat de vestiar. Nu era printre preferaţii patronului, voia altceva acolo.

În mod normal, prindea mai puţine minute ca anul trecut. Era a treia variantă, după Coman şi Octavian Popescu. Nu puteam să-l blocăm, să nu câştige dublu faţă de ce ia la noi”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:20
VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte
11:51
Marius Șumudică a dezvăluit drama prin care trece Ionel Ganea: “Vorbea și plângea”
11:32
Mesaj sublim al tricolorilor de 1 decembrie. Hagi, Rațiu, Man, Drăguș – la unison: “La mulţi ani, România!”
11:15
Ce amenzi dă Mircea Lucescu la naționala României. Alibec a dat din casă: “Nici nu te mai primește”
10:43
Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici”
10:10
Jucătorii de la FCSB, înjuraţi ca la uşa cortului! “Ne înjură de ne rup, ăsta e caracterul lor”
1 Câţi bani a încasat Ronaldinho pentru meciul jucat la Iaşi, contra legendelor României. Suma incredibilă 2 “E fotbalist de fotbalist!” Gigi Becali a găsit noua “perlă” de la FCSB 3 Salariul fabulos pe care îl câştigă un jucător al Universităţii Craiova. E cel mai bine plătit jucător din Liga 1! 4 Afacerea cu care Gigi Becali a făcut primul milion de euro. Povestea basculantei cu bani: “I-am descărcat în curte” 5 E nebunie cu transferul lui Louis Munteanu! Anunţul făcut în Franţa! Neluţu Varga dă lovitura 6 Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Farul – FCSB 1-2: “Doarme pe teren! Bine că nu am dat bani pe el”
Citește și