Valentin Mihăilă, gol în Parma – Crotone 3-4! Haaland, "dublă" în Wolfsburg – Dortmund 0-2. Mbappe a făcut spectacol în Metz – PSG 1-3. Real Madrid – Betis 0-0

Alexandru Ivan Publicat: 24 aprilie 2021, 20:52

profimediaimages.ro

Valentin Mihăilă, gol în Parma - Crotone 3-4

Update: Real Madrid – Betis 0-0. Jucătorii lui Zidane au făcut un nou pas greşit în lupta la titlu.

Update: Lupta pentru titlu din La Liga continuă. A început Real Madrid – Betis.

Update: Parma – Crotone 3-4. Formaţia lui Man şi Mihăilă a pierdut din nou şi este cu un pas în Serie B.

Update: Parma – Crotone 3-4. Meci nebun în Serie A! Oaspeţii au marcat din nou prin Simy.

Update: Parma – Crotone 3-3. Revenire de senzaţie a "cruciaţilor"! Gervinho şi Valentin Mihăilă au marcat pentru gazde.

Update: Parma – Crotone 1-3. Ounas a majorat avantajul oaspeţilor.

Update: Metz – PSG 1-3. Mbappe, cu o "dublă", şi Icardi, din penalty, au trimis-o pe PSG pe primul loc în clasament.

Update: Metz – PSG 1-3. Icardi a majorat avantajul oaspeţilor, după ce a înscris din lovitură de la 11 metri.

Update: Parma – Crotone 1-2. Simy a marcat pentru oaspeţi, după ce Hernani egalase la la scurt timp după accidentarea lui Dennis Man.

Update: Metz – PSG 1-2. Fabien Centonze a egalat la începutul reprizei secunde, iar Kylian Mbappe a adus-o din nou pe campioana Franţei în avantaj.

Update: Dennis Man s-a accidentat în meciul Parma – Crotone. Românul a fost înlocuit cu Gervinho în minutul 20. Oaspeţii conduceau cu 1-0, după golul marcat de Magallan (14)

Update: Wolfsburg – Borussia Dortmund 0-2. Oaspeţii au câştigat graţie "dublei" lui Haaland şi continuă lupta pentru obţinerea biletelor de Liga Campionilor.

Update: Mainz – Bayern 2-1. În urma înfrângerii, bavarezii mai au ratat şansa de a câştiga un nou titlu în Bundesliga.

Update: Mainz – Bayern 2-1. Robert Lewandowski reduce din diferenţă în ultimele minute!

Update: Dennis Man şi Valentin Mihăilă sunt titulari în meciul dintre Parma şi Crotone!

Update: Metz – PSG 0-1. Kylian Mbappe a avut nevoie de numai cinci minute pentru a deschide scorul!

Update: Wolfsburg – Borussia Dortmund 0-2. Erling Haaland a reuşit "dubla" în minutul 68. BVB joacă în inferioritate, după ce Bellingham a fost eliminat (59)

Update: Mainz – Bayern 2-0. GOOOL Quaison! Suedezul a majorat avantajul gazdelor în minutul 37.

Update: Wolfsburg – Dortmund 0-1. GOOOL Haaland! Norvegianul a deschis scorul şi a ajuns la cota 24 în actualul sezon!

Update: Mainz – Bayern 1-0. Jonathan Burkardt a deschis scorul rapid, în minutul 3.

Update: Au început cele mai tari meciuri din Bundesliga!

Update: Liverpool – Newcastle 1-1. Lovitură de teatru pe Anfield! Cormoranii au fost egalaţi la ultima fază de Joe Willock!

Update: Liverpool – Newcastle 1-0. Salah a deschis scorul şi a ajuns la cota 20 în actualul sezon.

Dennis Man și Valentin Mihăilă, gata de Parma – Crotone

Parma are doar opțiunea victoriei împotriva lui Crotone. Echipa lui Man și Mihailă speră să se salveze ca prin minune, însă etape se scurg , iar punctele rămân puține.

Sunt 11 puncte între Parma și primul loc care asigură salvarea. Cu șase etape rămase de disputat, "cruciații" au nevoie de cel puțin 4 victorii. Crotone este primul adversar care le iese în cale lui Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Mainz – Bayern / Wolfsburg – Dortmund

Bayern poate deveni matematic campioană cu o victorie în fața lui Mainz. Ar fi al 9-lea titlu consecutiv pentru bavarezi. În acest moment, cu 4 meciuri rămase în joc, echipa lui Hansi Flick are un avantaj de 10 puncte în fruntea clasamentului.

Tot astăzi joacă și Borussia Dortmund. "Galbenii" luptă pentru un loc de UEFA Champions League. Patru puncte despart echipa lui Haaland de locul 4. Dortmund joacă cu Wolfsburg în deplasare.

Real Madrid – Betis

Real Madrid continuă lupta nebună pentru titul din La Liga. Echipa lui Zidane primește vizita lui Betis Seviila, echipă aflată pe poziția a șasea.

Madrilenii sunt la trei puncte în urma lideurlui Atletico Madrid. Barcelona, cealaltă pretendă la titlu, are un meci mai puțin disputat și cinci puncte de recuperat.

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”