Închide meniul

Veste proastă pentru Atletico și Real Madrid: Koeman a plecat de la FC Barcelona!

Cătălin Oprișan Publicat: 28 octombrie 2021, 22:58 / Actualizat: 29 octombrie 2021, 13:30

Reclamă

Ronald Koeman a fost demis, în miez de noapte, de la FC Barcelona, după ce bătrânul Radamel Falcao i-a învins pe catalani. De fapt, ca să fim mai exacți, Rayo nu mai învinsese Barca din 2002. Dar știrea nu e exactă: olandezul a plecat din prima zi în care a ajuns pe ”Camp Nou”. L-a gonit pe Luis Suarez cu un telefon de 40 de secunde, n-a știut cum să-l atragă pe Messi și nu s-a implicat în campania de transferuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Koeman – imens ca jucător, mare caracter la Barcelona, căreia i-a adus primul titlu de Champions League, a sosit la Barcelona într-un moment total neprielnic, cu datorii ajunse la 1,4 miliarde de euro, cu o situație incertă la nivel sportiv, cu epidemia de COVID-19 ce redusese încasările. După plecările lui Luis Suarez și Messi mulți și-au dat seama că Barcelona va arăta ca o trupă de duzină. Și așa a și fost.

Laporta s-a arătat rușinat să demită un astfel de monstru sacru. După fiecare înfrângere rușinoasă, titlul era: ”Barcelona îi mai oferă credit lui Koeman încă trei jocuri”. Miercuri noaptea răbdarea s-a terminat!

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:06

Cum l-a numit Ousmane Dembele pe Lionel Messi înainte de meciul crucial al PSG-ului cu Aston Villa

8:50

VIDEOOvidiu Ionescu, eliminat de la Cupa Mondială 2025! Meci spectaculos cu numărul 9 mondial

8:28

Neymar, fără antrenor la Santos! Pedro Caixinha a fost dat afară după 4 luni

8:24

„E excelent pentru FCSB” Reacţia lui Ilie Dumitrescu după CFR Cluj – Rapid 1-1

8:21

Claudiu Petrila, discurs dur după CFR Cluj – Rapid 1-1: „Noi nu putem botul la astfel de chestii”

8:06

„Au experienţă pe zona asta” Remarca lui Mihai Rotaru despre Gigi Becali, Mihai Stoica şi FCSB

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 6 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor
Citește și