Mara a spus că au început să se plătească şi salariile restante, iar în curând plăţile vor ajunge la zi. Anunţul a fost făcut după Petrolul – Astra 0-3.
”Sunt bucuros că am arătat maturitate, am tratat meciul serios, chiar dacă Eugen Neagoe a schimbat mai mulți jucători. Avem un lot bun, valoros, îi felicit pe jucători pentru lucrurile făcute în ultima perioadă, pentru că a fost greu.
Am reușit să rezolvăm o mare parte dintre problemele financiare. Ieri s-au plătit două salarii, urmează să ajungem la zi. E un pas înainte, mai ales că mulți nu ne dădeau șanse de a supraviețui. Aceste probleme ne-au unit. Doamna Nicoleta Niculae a fost alături de echipă, s-a ținut de cuvânt cu tot. Vor fi plătite și impozitele și tot ce trebuie pentru obținerea licenței de Europa și de Liga 1”, a declarat Bogdan Mara, după meciul cu Petrolul.
Astra Giurgiu, a treia echipă calificată în semifnalele Cupei României
Astra Giurgiu este a treia echipă calificată în semifinalele Cupei României. Universitatea Craiova a ajun sşi ea în penultimul act al competiţiei, după ce a învins Chindia cu 1-0. Viitorul Pandurii a produs surpriza şi a învins Universitatea Cluj cu 3-1.
Joi se dispută ultimul meci din sferturile de finală, Dunărea Călăraşi – Dinamo.
- Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României
- Anunţul făcut de Bogdan Mara
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Horațiu Moldovan, pe lista unei echipe care a jucat în Champions League! Anunț important pentru român
- Fotbalistul debutat la națională de Mircea Lucescu, aproape de transferul în Anglia: „Suntem în negocieri”
- Andrei Coubiș, pe lista unui club de top după evoluțiile de la U Cluj! Cine îl dorește pe stoperul de 1,2 milioane de euro
- Albion Rrahmani pleacă de la Sparta Praga! Cât primește Rapidul după ce atacantul va semna în Serie A
- Nicolae Stanciu, un nou gol la Dalian Yingbo!
































