VIDEO | A deranjat păianjenul! Vlad Chiricheș, gol de poveste în Serie A. Ce minunăție a reușit căpitanul naționalei!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 23.10.2020, 21:29

Vlad Chiricheș a înscris un gol memorabil în meciul dintre Sassuolo și Torino, scor 3-3. Fundașul gazdelor a reușit un șut incredibil și a contribuit decisiv la revenirea de senzație a echipei lui De Zerbi.

Vlad Chiricheș

Profimediaimages

La scorul de 1-3, în minutul 84, Chiricheș a trimis un trasor fabulos, în vinclul porții apărate de Salvatore Sirigu. Goalkeeperul nu a avut nicio șansă, mai ales că meciul s-a jucat pe o ceață densă.

Vlad Chiricheș, gol uluitor în Sassuolo-Torino

Căpitanul naționalei României și-a încercat norocul din afara careului, iar mingea a avut traiectoria perfectă.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI CHIRICHEȘ

La câteva secunde distanță a marcat și Caputo, care a stabilit rezultatul final, 3-3. Pentru Chiricheș a fost primul gol după o pauză de aproape patru ani. Ultima dată a marcat tot în poarta lui Torino, într-un alt festival de goluri. Atunci o ajuta pe Napoli să câștige cu 5-3.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Universitatea Craiova a vândut un jucător în Serie A
Fotbal intern • 15 oct., 17:43
Lovitură dată de Universitatea Craiova pe piața transferurilor! Oltenii au vândut un jucător în Serie A
Ianis Hagi
Echipa naţională • 14 oct., 10:11
Ianis Hagi, noul „rege” al naționalei României? Nicolae Dică, cuvinte mari la adresa starului lui Rangers: „Asta mi-a plăcut cel mai mult! M-a surprins plăcut!”
Echipa naţională • 14 oct., 0:02
Nicolae Dică a vorbit despre noul selecționer: ”Îl văd pe el, dar depinde ce își dorește!” Întrebarea care a rămas fără răspuns: ”Ai accepta să preiei echipa națională?”
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
CFR Cluj, la 48 de ore de depunctare! Campioana României trebuie să plătească, de urgență, un sfert de milion de euro. Emoții uriașe pentru Dan Petrescu
1
17
oct.
23:08
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Dan Petrescu, fără reacție după a doua înfrângere a campioanei în Liga 1: „Nu ne putem plânge nici de arbitru, nici de vreme!” Avertisment pentru jucători: „O să am o discuție și cu ei!”
17
oct.
23:03
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Mihai Iosif voia să îl învingă pe Dan Petrescu cu scorul său favorit: „Îmi doream 1-0!” Declarații „marcă înregistrată” înaintea derby-ului cu Dinamo: „Leul rănit va da totul pentru a supraviețui!”
17
oct.
22:46
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Ciprian Deac, discurs manifest: „Trebuie să ne dăm două palme și să ne trezim!” Declarație savuroasă: „Am fost de mic rapidist, nu pot să șterg cu buretele!”
17
oct.
22:42
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Adrian Bălan a fost eroul giuleștenilor: „Așa ar trebui să facem în toate meciurile!” Ce a spus de derby-ul cu Dinamo
17
oct.
22:25
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Giuleștenii au făcut spectacol la Mioveni! Adrian Bălan, omul meciului. Dan Petrescu, al doilea eșec în Liga 1 pe banca campioanei
17
oct.
22:23
Rapid – CFR Cluj | Adrian Bălan, one-man show la Mioveni! Atacantul a reușit o „dublă” de senzație împotriva campioanei României
17
oct.
22:15
Rapid – CFR Cluj | Reacția lui Dan Petrescu, după ce Rapid a marcat al doilea gol. Antrenorul campioanei a făcut “revoluție” în echipă. Alibec, scos la pauză
17
oct.
21:41
Dennis Man, pus la zid în Italia: „Păcătuiește prin egoismul excesiv!” Fanii au huiduit-o pe Parma după remiza cu Monza
17
oct.
21:25
„Este șocant!” Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK Salonic a ratat victoria deși a avut 4-1 la pauză: „În final trebuia să fim mai nenorociți!”
17
oct.
20:33
UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | Flavius Stoican, mesaj clar pentru Adrian Mititelu: „E supărare! Este într-adevăr mult de muncă!”