VIDEO | Alex Maxim i-a stricat debutul lui Dan Petrescu! A adus victoria lui Gaziantep! Românul are zece goluri în campionat

Antena Sport Publicat: 16 ianuarie 2021, 13:59

Abaca Press / AA/ABACA via Hepta

Alex Maxim, decisiv în meciul dintre Gaziantep şi Kayserispor

• Alex Maxim, golgheterul lui Gaziantep
  • Românul a marcat în meciul cu Kayserispor

Alex Maxim străluceşte la Gaziantep şi după plecarea lui Marius Şumudică. Mijlocaşul român a marcat astăzi în meciul cu Kayserispor.

Alex Maxim, al 10-lea gol marcat pentru Gaziantep în campionat

Alex Maxim a transformat un penalty, acordat după consultarea reluărilor video. În acel moment, scorul era 1-1. Reuşita lui Maxim a decis partida.

Maxim a marcat în minutul 77 şi a fost înlocuit de Junior Morais în minutul 84. Românul este golgheterul lui Gaziantep, pentru care a punctat de zece ori în Super Lig.

Dan Petrescu a pierdut primul meci la Kayserispor

Pentru Dan Petrescu a fost primul meci ca antrenor la Kayseri. El l-a trimis titular pe Cristi Săpunaru, în centrul apărării.

Denis Alibec şi Silviu Lung jr. nu s-au aflat în lotul oaspeţilor. Al treilea român de pe teren a fost Alin Toşca. Acesta a bifat toate minutele la Gaziantep.

Gaziantep este pe locul al treilea în campionat şi a obţinut primul succes în ultimele trei meciuri. În schimb, Kayseri venea după două succese la rând înainte de prezentarea oficială a lui Dan Petrescu. În acest moment, se află pe locul 18 din 21 de echipe.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

23:35 Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania 23:35 Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul! 23:01 FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se! 23:01 Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine” 22:16 VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte 22:15 Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024 21:50 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 21:37 VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor 21:29 Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el” 20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! Vezi toate știrile
Curg ofertele pentru Denis Drăguş
Fotbal extern • 27 mart., 16:27
Curg ofertele pentru Denis Drăguş! Cinci echipă se luptă pentru semnătura „tricolorului”: „4-5 milioane de euro!”
Extra • 26 mart., 19:32
FOTO
Fiica unui fost campion mondial şi european, apariţie uluitoare în lenjerie intimă! A renunţat total la inhibiţii
Ilie Dumitrescu a anunţat ce ar face dacă ar da nas în nas pe stradă cu Dan Petrescu
Liga 1 • 24 mart., 16:40
Ilie Dumitrescu a anunţat ce ar face dacă ar da nas în nas pe stradă cu Dan Petrescu. Motivul pentru care cei doi nu îşi vorbesc
Marius Şumudică îşi anunţă revenirea în fotbal
Fotbal • 20 mart., 14:21
Marius Şumudică îşi anunţă revenirea în fotbal: „Îmi e foame de trofee!” Unde e gata să antreneze
Deian Sorescu, gol din pasa lui Alex Maxim! Denis Drăguş a ratat incredibil
Fotbal extern • 17 mart., 14:27
Deian Sorescu, gol din pasa lui Alex Maxim! Denis Drăguş a ratat incredibil. Florin Niţă a făcut penalty în Rizespor – Gaziantep