Chiar înainte să vină la echipa naţională, Mitriţă a avut o evoluţie magnifică. A deschis scorul în minutul 4, din pasa perfectă a lui Ring.
Alexandru Mitriţă, goluri de poveste în poarta lui Inter Miami
Ring ➡️ Mitrita ➡️ Early breakthrough for @NYCFC! #MIAvNYC pic.twitter.com/e1xaRx3Kaa
— Major League Soccer (@MLS) October 4, 2020
Echipa patronată de David Beckham a restabilit egalitatea, dar Tinnerhom a dus-o pe New York City în avantaj. Abia venit în MLS, Gonzalo Higuain l-a ajutat pe Morgan să facă 2-2. Nu a fost scorul pauzei deoarece Mitriţă a făcut tot posibilul să fie MVP.
Fostul jucător al Universităţii Craiova a avut o cursă fabuloasă, din marginea propriului careu. A alergat aproximativ 60 de metri, iar şutul său, deviat, l-a învins pe Robbles.
One-man counter attack!
Mitrita takes it all the way & makes it 3-2 (really)! #MIAvNYC pic.twitter.com/I3BYvdrqpn
— Major League Soccer (@MLS) October 4, 2020
"Dubla" lui Mitriţă a stabilit câştigătoarea. New York City s-a impus cu 3-2 şi a obţinut un succes extrem de important în MLS. Pentru internaţionalul român a fost al doilea meci la rând în care înscrie două goluri. A reuşit o performanţă similară şi cu Cincinnati.
- Mitriţă a înscris două goluri de poveste
- A învins de unul singur echipa patronată de David Beckham
- Internaţionalul român, convocat de Mirel Rădoi
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Valentin Mihăilă, pasă de geniu în Fenerbahce – Rizespor 2-2. Echipa românului a egalat în minutul 90+8
- „O relicvă” Echipa de cartier ajunsă în semifinale: fără bilete online, gazon deplorabil și stadion vechi
- Tranzacție istorică: clubul din afara Europei care s-a vândut pentru 261 de milioane de dolari
- Rivalitatea Messi – Ronaldo se mută iarăși în Spania! Decizia luată de starul argentinian
- Doliu în fotbalul mondial! Alexander Manninger a murit la 48 de ani

































