VIDEO | Alexandru Mitriţă a cucerit America! "Dublă" de senzaţie în poarta echipei lui Beckham. Gol după o cursă fabuloasă de 60 de metri!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 4.10.2020, 6:01

Alexandru Mitriţă a făcut spectacol în meciul câştigat de New York City pe terenul lui Inter Miami, scor 3-2. Atacantul român a înscris două goluri în prima repriză şi a fost desemnat cel mai bun jucător al partidei.

Alexandru Mitriţă

Alexandru Mitriţă scrie istorie în MLS

Zuma Press / Rich Graessle via Hepta

Chiar înainte să vină la echipa naţională, Mitriţă a avut o evoluţie magnifică. A deschis scorul în minutul 4, din pasa perfectă a lui Ring.

Alexandru Mitriţă, goluri de poveste în poarta lui Inter Miami

Ring ➡️ Mitrita ➡️ Early breakthrough for @NYCFC! #MIAvNYC pic.twitter.com/e1xaRx3Kaa
— Major League Soccer (@MLS) October 4, 2020

Echipa patronată de David Beckham a restabilit egalitatea, dar Tinnerhom a dus-o pe New York City în avantaj. Abia venit în MLS, Gonzalo Higuain l-a ajutat pe Morgan să facă 2-2. Nu a fost scorul pauzei deoarece Mitriţă a făcut tot posibilul să fie MVP.

Fostul jucător al Universităţii Craiova a avut o cursă fabuloasă, din marginea propriului careu. A alergat aproximativ 60 de metri, iar şutul său, deviat, l-a învins pe Robbles.

One-man counter attack!
Mitrita takes it all the way & makes it 3-2 (really)! #MIAvNYC pic.twitter.com/I3BYvdrqpn

"Dubla" lui Mitriţă a stabilit câştigătoarea. New York City s-a impus cu 3-2 şi a obţinut un succes extrem de important în MLS. Pentru internaţionalul român a fost al doilea meci la rând în care înscrie două goluri. A reuşit o performanţă similară şi cu Cincinnati.

Lionel Messi, la Inter Miami
Fotbal extern • 10 iunie, 17:16
Lionel Messi, la Inter Miami! David Beckham pregătește lovitura secolului. Detaliile mutării spectaculoase
Alexandru Mitriţă, alături de soţia şi fiica sa
Fotbal • 8 iunie, 20:58
Alexandru Mitriţă a plecat cu avionul privat în luna de miere! Cum şi-a răsfăţat soţia + Imagini inedite de la nuntă. Ce i-au scandat fanii Universităţii Craiova
Alexandru Mitriţă, în tricoul echipei naţionale
Fotbal • 3 iunie, 12:53
Mutarea şoc pusă la cale de Mihai Rotaru! Alexandru Mitriţă, aproape de revenirea la Universitatea Craiova
Cosmin Natanticu și soția lui dau cărțile pe față, în Jurnal de Asia. “Cu rucsacii ăia în spate, și sete, și foame”
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Patru partide se dispută la Bucureşti. Marile favorite la câştigarea trofeului
1
15 iunie, 23:23 VIDEOFabulos! A aterizat cu parașuta pe Allianz Arena, cu câteva momente înainte de Franța – Germania 15 iunie, 22:40 Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după ce a scris istorie în Ungaria – Portugalia 0-3: „Era crucial pentru noi! Sunt recunoscător echipei” 15 iunie, 22:22 VideoAlin Chirilă vrea să devină cel mai tatuat luptător. Are o mare problemă în familie: „Soacră-mea mă pune să şterg tatuajele, eu îmi bat altele” 15 iunie, 21:54 Cornel Dinu a dat de pământ cu Răzvan Burleanu după scandalul „VIP” de pe Arena Națională: „Numai găști puse pe tâlhărie! Impostori” 15 iunie, 21:20 Euro 2020 | Franţa – Germania 1-0. Un autogol a decis primul mare şoc al Campionatului European. Mbappe şi Benzema, goluri anulate 15 iunie, 21:14 Euro 2020 | Cristiano Ronaldo, „dublă” pentru istorie! L-a depășit pe Michel Platini și a devenit cel mai bun marcator din istoria EURO. Ce record țintește acum 15 iunie, 20:45 Euro 2020 | Ungaria – Portugalia 0-3. Portughezii au marcat toate golurile în ultimele 10 minute. Campioana en-titre a început cursa de apărare a coroanei 15 iunie, 20:22 Sorana Cîrstea, OUT din primul tur la Berlin! Românca a fost învinsă categoric de Garbine Muguruza 15 iunie, 20:22 Juan Camara, Tudorie şi Marinescu, OUT de la Universitatea Craiova! Oltenii au anunţat şi 4 jucători noi 15 iunie, 20:13 FotoAntena 1, lider incontestabil de audienţă întreaga zi şi în Prime Time, pe toate targeturile