Atmosfera a fost una de neuitat pentru fotbaliştii transferaţi în vară. Leroy Sane, Alexander Nubel şi Tanguy Nianzou s-au distrat pe cinste.
Leroy Sane: "Aştept să îmi fac debutul şi la Oktoberfest"
Transferat în schimbul a 45 de milioane de euro de la Manchester City, Leroy Sane a impresionat la revenirea în Bundesliga. A înscris un gol şi a oferit două pase decisive în victoria incredibilă cu Schalke, scor 8-0. Acum s-a putut destinde.
"Das ist immer das Schöne, wenn die Neuzugänge oftmals das erste Mal die Lederhose anhaben. Das ist für mich, der das liebt und auch schon oft getragen hat, immer was Schönes, dass man sie einweihen kann in die bayerische Tracht." @esmuellert_ #MiaSanMia #Paulaner #packmas pic.twitter.com/KVdhU5uurG
— FC Bayern München (@FCBayern) September 22, 2020
"Am încercat această costumaţie pentru prima dată. Este cam strâmtă şi mă simt cam ciudat, dar cred că mă voi obişnui cu ea peste câţiva ani. Aştept să îmi fac debutul şi la Oktoberfest într-o zi", a declarat Sane pentru site-ul oficial al clubului.
Pentru Bayern urmează meciul din Supercupa Europei. Joi se va duela cu câştigătoarea Europa League, Sevilla, pe stadionul Puskas din Budapesta. În campionat va juca duminică, pe terenul celor de la Hoffenheim.
- Bayern a făcut poza de grup
- Campionii Europei au făcut show
- Leroy Sane, nerăbdător să ajungă şi la Oktoberfest
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Mitriţă, ca Messi! A râs de adversarii săi şi a dat 2 pase decisive pentru Zhejiang Professional. Video
- Cristi Chivu semnează un nou contract cu Inter. Pe ce perioadă a bătut palma cu clubul italian
- Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK
- Şoc în Anglia! “Coşmarul” FCSB-ului va juca finala barajului pentru Premier League, după un scandal incredibil!
- Revenire spectaculosă: Ruben Amorim, dorit de o echipă de top din Europa

































