VIDEO | Cristi Ganea și-a pus mâinile în cap! Ce a putut să facă portarul lui Aris în meciul cu Olympiacos. Gafa care a scos echipa românului din Cupa Greciei

Publicat: 4.03.2021, 20:52

Cristi Ganea a urmărit de pe bancă meciul Aris - Olympiacos 1-1, din "sferturile" Cupei Greciei. Românul a fost martorul unei faze antologice, în care portarul lui Aris s-a făcut de râs.

Cristi Ganea

Captură Sport 1

Aris a fost eliminată din "sferturile" Cupei Greciei de Olympiacos. După 1-2 în tur, echipa lui Ganea a reușit doar un 1-1 pe teren propriu și a ratat calificarea. Aris a condus cu 1-0 până în minutul 87 și era calificată la acel rezultat. Portarul Julian a fost cel care a îngropat echipa lui Cristi Ganea.

Gafă incredibilă a portarului lui Aris

Julian, în posesia balonului, a încercat să câștige secunde prețioase pentru echipa lui. Spaniolul a uitat însă că are un adversar în spate. Bouchalakis i-a furat mingea și a înscris golul calificării pentru Olympiacos.

Cele două formații ocupă primele două poziții din campionatul Greciei. Olympiacos are însă un avans de 14 puncte la șefia clasamentului.

Cristi Ganea, gol de senzație pentru Aris

Cristi Ganea a făcut show în meciul Aris – Atromitos Atena, scor 3-0, din ultima etapă din Grecia El a contribuit la primele două goluri ale partidei.

Fostul jucător al Viitorului a reuşit o "bijuterie" în minutul 22, cu care a deschis scorul. A trimis o "bombă" de la aproximativ 25 de metri şi nu i-a dat nicio şansă portarului advers.

Fantastic long range strike from Cristian Ganea @ARIS__FC #ArisAtro #GSL @HellasFooty pic.twitter.com/n0q8lDdsoD
— Kostas Mantis (@MantisKosta) February 28, 2021

În repriza a doua, românul a trimis şi o centrare perfectă pentru Lucas Sasha. Brazilianul a făcut 2-0 şi a sărbătorit alături de jucătorul care este în vederile lui Mirel Rădoi.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Ionuţ Nedelcear a plecat de la AEK Atena
Fotbal • 5 apr., 12:54
VIDEO | Ionuţ Nedelcearu, clipe de coşmar în Grecia. Fanii lui AEK Atena au vrut să-i dezbrace de tricouri pe jucători
Cristi Ganea a marcat de la 25 de metri
Fotbal • 28 feb., 14:11
VIDEO | Cristi Ganea tocmai a făcut meciul vieţii! A reuşit un gol fabulos în Aris – Atromitos 3-0. Execuţie încântătoare a românului
Ladislau Boloni
Fotbal extern • 14 feb., 19:57
Ladislau Boloni bate tot în Grecia! Panathinaikos, prima victorie cu Olympiacos după 4 ani. Bilanţul incredibil al românului
Ipostazele "intime" în care nu au crezut că vor fi vreodată filmați: Mihai Petre și Elwira, gest curajos pentru îndeplinirea unei probe
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
21:00 Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj 20:44 VIDEO„Tunetul Nordului” a lovit din nou! Erling Haaland are mai multe goluri decât meciuri jucate. A reuşit o „dublă” de senzaţie în Dortmund – Union Berlin 4-2 19:52 FotoSimona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc 19:21 Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!” 18:52 Mihai Stoica, prima reacţie după ce Vali Creţu a anunţat că a fost „şmecher” când a primit penalty. „N-a fost şi nu va fi. Să se anuleze golul!” 18:30 David Moyes, tactică sinucigaşă! Cum l-a făcut pe David de Gea să fie erou în West Ham – Manchester United 1-2. Meci nebun în Premier League 17:55 VIDEOLaurențiu Reghecampf, la 46 de ani! „Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova” Declaraţia savuroasă despre olteni: „Este ca o bombă atomică!” 17:43 Dan Petrescu i-a răspuns lui Marius Şumudică: „Să aibă rezultatele pe care le-am avut eu!”. Anunţ ferm al „Bursucului”. „Trebuie să îţi vezi de treaba ta” 17:27 Lovitură pentru Edi Iordănescu! Octavian Popescu, OUT după accidentarea din derby-ul FC U Craiova – FCSB. Cât va lipsi „perla” roş-albaştrilor 17:04 VIDEOCristiano Ronaldo e de neoprit! West Ham, ultima „victimă” a superstarului lui Manchester United. Ce record fabulos poate depăşi CR7