VIDEO | Cristi Ganea și-a pus mâinile în cap! Ce a putut să facă portarul lui Aris în meciul cu Olympiacos. Gafa care a scos echipa românului din Cupa Greciei

Publicat: 4.03.2021, 20:52

Cristi Ganea a urmărit de pe bancă meciul Aris - Olympiacos 1-1, din "sferturile" Cupei Greciei. Românul a fost martorul unei faze antologice, în care portarul lui Aris s-a făcut de râs.

Cristi Ganea

Cristi Ganea, fază incredibilă

Captură Sport 1

Aris a fost eliminată din "sferturile" Cupei Greciei de Olympiacos. După 1-2 în tur, echipa lui Ganea a reușit doar un 1-1 pe teren propriu și a ratat calificarea. Aris a condus cu 1-0 până în minutul 87 și era calificată la acel rezultat. Portarul Julian a fost cel care a îngropat echipa lui Cristi Ganea.

Gafă incredibilă a portarului lui Aris

Julian, în posesia balonului, a încercat să câștige secunde prețioase pentru echipa lui. Spaniolul a uitat însă că are un adversar în spate. Bouchalakis i-a furat mingea și a înscris golul calificării pentru Olympiacos.

Cele două formații ocupă primele două poziții din campionatul Greciei. Olympiacos are însă un avans de 14 puncte la șefia clasamentului.

Cristi Ganea, gol de senzație pentru Aris

Cristi Ganea a făcut show în meciul Aris – Atromitos Atena, scor 3-0, din ultima etapă din Grecia El a contribuit la primele două goluri ale partidei.

Fostul jucător al Viitorului a reuşit o "bijuterie" în minutul 22, cu care a deschis scorul. A trimis o "bombă" de la aproximativ 25 de metri şi nu i-a dat nicio şansă portarului advers.

Fantastic long range strike from Cristian Ganea @ARIS__FC #ArisAtro #GSL @HellasFooty pic.twitter.com/n0q8lDdsoD
— Kostas Mantis (@MantisKosta) February 28, 2021

În repriza a doua, românul a trimis şi o centrare perfectă pentru Lucas Sasha. Brazilianul a făcut 2-0 şi a sărbătorit alături de jucătorul care este în vederile lui Mirel Rădoi.

Ionuţ Nedelcearu, AEK Atena
Fotbal • 5 aprilie, 12:54
VIDEO | Ionuţ Nedelcearu, clipe de coşmar în Grecia. Fanii lui AEK Atena au vrut să-i dezbrace de tricouri pe jucători
Cristi Ganea a marcat de la 25 de metri
Fotbal • 28 februarie, 14:11
VIDEO | Cristi Ganea tocmai a făcut meciul vieţii! A reuşit un gol fabulos în Aris – Atromitos 3-0. Execuţie încântătoare a românului
Ladislau Boloni
Fotbal extern • 14 februarie, 19:57
Ladislau Boloni bate tot în Grecia! Panathinaikos, prima victorie cu Olympiacos după 4 ani. Bilanţul incredibil al românului
Cum a arătat Raluca de la Bambi la nunta surorii sale, Denisa. Nu a îmbrăcat rochie ca celelalte invitate și a strălucit:
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Marile favorite la câștigarea trofeului
1
22:13 VIDEOEXCLUSIV. „Hagi putea lua Balonul de Aur!” Mircea Lucescu, uluit de talentul „Regelui”. Hagi e primul SuperPrieten care îşi spune poveştile în filmul lui Popescu 22:12 Sorana Cîrstea, OUT din primul tur de la Bad Homburg! Românca, lovită cu mingea în faţă. Cum a fost ajutată de adversară 21:50 UPDATELIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Marile favorite la câștigarea trofeului 21:48 EURO 2020 | Italia – Ţara Galilor 1-0. „Dragonii” n-au timp de petrecut! Căpitanul Gareth Bale sună adunarea după calificarea în optimi: „Trebuie să ne revenim!” 21:26 Euro 2020 | Roberto Mancini, prima reacţie după Italia – Ţara Galilor 1-0. „Nu se putea mai bine!” Ce a spus după ce a egalat un record istoric 21:01 EURO 2020 | Italia – Ţara Galilor 1-0. „Squadra Azzurra”, 30 de meciuri la rând fără eşec şi peste 1.000 de minute fără gol primit. Bale va juca şi el în optimi 20:50 EURO 2020 | Elveţia – Turcia 3-1. Xherdan Shaqiri, „dublă” de senzaţie la Baku! Turcii părăsesc în genunchi Campionatul European 20:40 FotoEURO 2020 | Ovidiu Haţegan, două „victime” în două meciuri! Arbitrul român a arătat cartonaşul roşu în Italia – Ţara Galilor şi a scris istorie. Gareth Bale a protestat vehement! 20:13 Au început pregătirile pentru Campionatul Mondial din 2022! Qatar-ul negociază pentru un milion de doze de vaccin împotriva COVID-19 20:00 Michael Owen, scandal în timpul Euro 2020. I-a cerut poze intime unei vedete tv. „Nu lăsa nimic imaginaţiei”