VIDEO | Cristi Ganea și-a pus mâinile în cap! Ce a putut să facă portarul lui Aris în meciul cu Olympiacos. Gafa care a scos echipa românului din Cupa Greciei

Publicat: 4 martie 2021, 20:52

Cristi Ganea a urmărit de pe bancă meciul Aris - Olympiacos 1-1, din "sferturile" Cupei Greciei. Românul a fost martorul unei faze antologice, în care portarul lui Aris s-a făcut de râs.

Cristi Ganea

Captură Sport 1

Aris a fost eliminată din "sferturile" Cupei Greciei de Olympiacos. După 1-2 în tur, echipa lui Ganea a reușit doar un 1-1 pe teren propriu și a ratat calificarea. Aris a condus cu 1-0 până în minutul 87 și era calificată la acel rezultat. Portarul Julian a fost cel care a îngropat echipa lui Cristi Ganea.

Gafă incredibilă a portarului lui Aris

Julian, în posesia balonului, a încercat să câștige secunde prețioase pentru echipa lui. Spaniolul a uitat însă că are un adversar în spate. Bouchalakis i-a furat mingea și a înscris golul calificării pentru Olympiacos.

Cele două formații ocupă primele două poziții din campionatul Greciei. Olympiacos are însă un avans de 14 puncte la șefia clasamentului.

Cristi Ganea, gol de senzație pentru Aris

Cristi Ganea a făcut show în meciul Aris – Atromitos Atena, scor 3-0, din ultima etapă din Grecia El a contribuit la primele două goluri ale partidei.

Fostul jucător al Viitorului a reuşit o "bijuterie" în minutul 22, cu care a deschis scorul. A trimis o "bombă" de la aproximativ 25 de metri şi nu i-a dat nicio şansă portarului advers.

Fantastic long range strike from Cristian Ganea @ARIS__FC #ArisAtro #GSL @HellasFooty pic.twitter.com/n0q8lDdsoD
— Kostas Mantis (@MantisKosta) February 28, 2021

În repriza a doua, românul a trimis şi o centrare perfectă pentru Lucas Sasha. Brazilianul a făcut 2-0 şi a sărbătorit alături de jucătorul care este în vederile lui Mirel Rădoi.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

13:14 Mihai Stoica, anunț uriaș după accidentarea lui David Miculescu: „Nu sunt probleme care să-l țină departe!” 12:45 David Popovici, favorit în finala de 100 de metri liber, de la Campionatul European. Întrecerea va fi LIVE TEXT, de la ora 19:22 12:29 Mesajul incredibil primit de David Popovici în miez de noapte: „Îmi provoci atacuri de cord!” 11:59 VIDEOSimona Halep, trimisă la antrenament după partida cu Coco Gauff. Ce l-a nemulţumit pe Patrick Mouratoglou: „Mi-a spus că trebuie să exersez mai mult” 11:55 Pep Guardiola, declarație fabuloasă despre Erling Haaland: „Nu dorm cu el în pat!” 11:14 Simona Halep – Jessica Pegula, LIVE SCORE, ora 20:00. Meci „de foc” pentru un loc în finala de la Toronto. Duel în premieră pentru Simo 10:58 Kylian Mbappe, o nouă „înțepătură” pentru Real Madrid? „Voi câștiga Balonul de Aur la PSG!” 10:38 Petrolul – Rapid, LIVE SCORE, ora 21:45. Giuleştenii ţintesc a patra victorie consecutivă în Liga 1, într-un derby al galeriilor. Echipele probabile 10:21 Cristi Borcea, convins că Nicolae Dică poate să câștige titlul cu FCSB: „Nu este greu să gestionezi relația cu Gigi Becali!” 9:41 Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă după prestația de vis din Parma – Bari 2-2. Cum au reacționat cei doi români după meci
Cristi Ganea, la prezentarea la Panathinaikos
Fotbal • 14 iun., 18:44
Cristi Ganea a fost prezentat oficial la Panathinaikos. Prima reacție a românului după transfer
Cristi Ganea, într-un meci pentru naționala României
Fotbal • 12 iun., 17:21
Cristi Ganea, la un pas să semneze cu Panathinaikos. Fundașul poate da lovitura după ce a refuzat-o pe Rapid