VIDEO | Eriksen a reuşit o "nebunie" de gol, Mertens a intrat în istoria lui Napoli, iar Gattuso a plâns după calificarea echipei sale în finala Cupei Italiei

Antena Sport Publicat: 14 iunie 2020, 7:31

DPA Images / Cafaro via Hepta

Eriksen a reuşit să marcheze direct din corner

Mertens a marcat în minutul 41 al 122-lea gol pentru Napoli şi cel care avea să aducă biletele pentru finala Cupei cu Juventus. Inter a deschis scorul în minutul 2 prin starul Christian Eriksen. Danezul a reuşit o adevărată "bijuterie", direct din corner.

VIDEO AICI cu golul fabulos al lui Eriksen

S-a terminat 1-1, după ce în tur Napoli reuşea să învingă pe Inter în deplasare, scor 1-0.

Gennaro Gattuso a plâns după calificarea lui Napoli în finala Cupei Italiei

Antrenorul celor de la Napoli, Gennaro Gattuso a plâns după calificarea echipei sale în finala Cupei Italiei. În urmă cu aproximativ două săptămâni, sora antrenorului lui Napoli a decedat.

„Vreau să mulțumesc întregii lumi a fotbalului, pentru că toți au fost aproape de mine și de familia mea. A fost dificil. Dedic rezultatul familiei mele, părinților mei și surorii mele. Am iubit-o atât de mult, a fost o pierdere grea”, a spus Gattuso pentru RAI Sport, citat de Football Italia.

17:14 Istvan Kovacs va arbitra finala Europa League, cu trei săptămâni înainte de EURO 2024 17:13 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 13 mai 2024 16:47 Adrian Mititelu, arătat cu degetul de un fost antrenor de la FC U Craiova: „Nu m-a ascultat! Am spus cineva trebuia exclus!” 16:43 SUA – Slovacia şi Norvegia – Finlanda LIVE VIDEO (17:20) în AntenaPLAY! Alte două meciuri încep la ora 21:20 15:06 „Merită un suc!” Romario Benzar, reacție nervoasă după ce Abdallah a revenit pe teren la Dinamo 14:52 Cele două „finale” ale lui Răzvan Lucescu şi PAOK pentru titlul din Grecia sunt exclusiv în AntenaPLAY 14:16 Sorana Cîrstea a fost eliminată în optimi la Roma! Meciul a fost întrerupt timp de 40 de minute 14:06 (P) O lună până la startul EURO 2024: Tot ce trebuie să știi înaintea turneului continental 13:51 Marius Șumudică e gata să o antreneze gratis pe Rapid: „Să demonstrez ce pot face cu căpriorii!” Ce ofertă uriașă a refuzat 13:35 UPDATEPrimii jucători de bază care au plecat de la FC U Craiova după retrogradare! Anunţul oficial făcut de olteni Vezi toate știrile