VIDEO | Faza anului în fotbal! Un copil de mingi a respins mingea din faţa porţii şi a evitat golul! Ce decizie a luat arbitrul

Alexandru Ivan Publicat: 28 februarie 2021, 11:23

Comentarii
VIDEO | Faza anului în fotbal! Un copil de mingi a respins mingea din faţa porţii şi a evitat golul! Ce decizie a luat arbitrul

Faza anului în fotbal

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Faza s-a petrecut în timpul meciului dintre HB Chelghoum Laid și MSB Batna, în campionatul U21 din Algeria. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oaspeții au plecat pe un contraatac după ce portarul advers a urcat în atac. Un jucător a trimis mingea spre poarta goală, dar nu și-a imaginat ce a urmat.

Un copil de mingi a salvat un gol în Algeria

Copilul de mingi nu a fost de acord ca echipa favorită să mai încaseze un gol. A intrat chiar el pe teren și a degajat puternic balonul din fața porții.

Arbitrul a lăsat faza să continue, iar golul nu a fost acordat. "Din păcate" pentru copilul de mingi, echipa lui a pierdut cu 3-5.

Reclamă
Reclamă

Cel mai tare gol al începutului de an

O altă fază virală s-a petrecut într-un meci din liga a cincea din Anglia. Deși suntem abia la sfârșitul lunii februarie, e posibil să fi asistat deja la cel mai tare gol din 2021.

Faza s-a petrecut în minutul 73 al partidei dintre Notts County și Oxford City, din FA Trophy. Elisha Sam a fost autorul golului, un belgian de 23 de ani. S-a terminat 3-1 pentru Notts County. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:27

Telenovelă cu selecționerul care era să elimine Argentina: soțiile s-au luat la bătaie, a leșinat și acum divorțează de prima

16:24

Ce urmează la CFR Cluj, după retragerea lui Neluţu Varga: „În următoarele trei luni”

16:19

„La un pas de AVC” Mihai Stoica, copleșit de tensiunea din FCSB – FC Botoșani 3-2: „M-a spart adrenalina”

16:11

Jose Mourinho, prezentat oficial la Real Madrid: „E mai frumos decât prima oară când am venit aici”

15:38

Novak Djokovic a ales jucătorul cu care se „identifică complet”

15:22

Gino Iorgulescu, reacţie despre situaţia derby-ului Dinamo – FCSB: „Să-şi rezolve situaţia cu suporterii”

1 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului 2 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 3 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 4 Gigi Becali a dat verdictul când l-a văzut pe Tavi Popescu plecând nervos de pe teren! Decizia în cazul lui 5 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!” 6 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum!
Citește și