VIDEO. George Pușcaș, încă un gol pentru Reading! Atacantul român visează la Premier League

Alexandru Ivan Publicat: 5 aprilie 2021, 16:23

Comentarii
VIDEO. George Pușcaș, încă un gol pentru Reading! Atacantul român visează la Premier League

George Pușcaș, gol pentru Reading

George Pușcaș a marcat în minutul 57, pentru 2-0. Portarul lui Derby a respins în față un șut din marginea careului, iar Pușcaș a fost la locul potrivit. Românul a împins balonul în plasă, spre bucuria oamenilor de pe banca lui Reading!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Pușcaș a înscris în Reading – Derby County 3-1

A fost al patrulea gol din acest sezon de Championiship pentru George Pușcaș, în 17 meciuri. Atacantul de 24 de ani are și un assist în dreptul numelui său.

Pușcaș a jucat până în minutul 81, fiind înlocuit de Joao. Acesta din urmă a înscris numai trei minute mai târziu și a stabilit scorul final. Olise deschisese scorul chiar înainte de pauză. Golul de onoare al lui Derby a fost marcat de Lawrence.

Pușcaș a ratat o bună parte din sezon din cauza accidentărilor. Românul a fost supus și la o intervenție chirurgicală, dar a revenit în formă bună la Reading.

Reclamă
Reclamă

După acest rezultat, Reading a urcat pe locul 6 în Championiship, ultimul care asigură prezența în play-off-ul de promovare. Doar șase etape au mai rămas până la finalul sezonului. 

George Pușcaș, criticat la echipa națională

Deși traversează o formă bună la Reading, prestațiile lui Pușcaș n-au fost aceleași și la echipa națională. De altfel, atacantul de 24 de ani a fost desființat pentru cartonașul roșu primit în meciul cu Armenia. 

"Nu pot să-mi dau seama ce a vrut el să facă acolo. Pușcaș știe și, tot el, trebuie să ne explice. Și eu băgam material când intram pe teren, însă, nu știu dacă știe multă lume, la echipa națională, în 45 de selecții, nu am luat niciodată roșu!

Reclamă

Nici măcar nu am fost suspendat în urma a două galbene. Avem o altă responsabilitate. O fi fost neatenție, o fi fost lipsă de experiență, nu pot și nici nu vreau să-mi dau cu părerea", s-a plâns fostul jucător al naționalei, Ionel Ganea. 

8 goluri în 22 de selecții are George Pușcaș la echipa națională. A debutat în 2018, într-o victorie dintr-un amical cu Chile, scor 3-2. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:09

Hagi și Popescu “s-au dat cu Burleanu”. Porumboiu îl face praf și pe Ilie Dumitrescu: “Servil”

12:55

“M-am trezit când am ajuns în România” Din Liga 1, în luptă pentru sferturile UCL

12:34

Emma Răducanu s-a retras de la Miami! Jaqueline Cristian, direct în turul 2

12:34

Valeriu Iftime se amuză pe seama lui Gigi Becali! Ce spune despre Mirel Rădoi la FCSB: “Iese tărăboi mare”

12:17

Gigi Becali a pregătit lovitura totală în războiul cu Armata. “Am dat ordinul la CEDO”

12:09

Telefonul de la miezul nopții. Gigi Becali l-a sunat pe Rădoi după scorul rușinos cu Metaloglobus: “Poate e dezamăgit”

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 3 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 4 Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu 5 Florentino Perez sparge banca pentru cel mai scump transfer din istoria Realului: 160 de milioane de euro 6 FotoDiferenţa uriaşă de vârstă dintre Diana Şucu şi patronul Rapidului, Dan Şucu. Cum s-au cunoscut cei doi
Citește și