VIDEO | Ianis Hagi, încă un meci mare în Scoția! "Prințul" a marcat în Livingston – Rangers 0-3. Echipa lui Steven Gerrard luptă cu recordurile

Publicat: 12.05.2021, 19:08
Actualizat: 14.05.2021, 17:15

Ianis Hagi (22 de ani) a reușit să marcheze încă un gol în Scoția, de această dată în meciul Livingston - Rangers 0-3.

Ianis Hagi

profimedia

Ianis Hagi a fost titular și a jucat până în minutul 86. Românul a făcut un meci solid și și-a demonstrat, încă o dată, eficiența. "Prințul" a marcat golul care a stabilit scorul final al disputei cu Livingston.

Ianis Hagi, gol în Livingston – Rangers 0-3

Faza a plecat de la Aribo, care a trimis un balon în adâncime pentru Itten. Jucătorul lui Rangers a trimis o centrare excelentă la firul ierbii, iar Ianis Hagi s-a aflat la locul potrivit, în momentul potrivit.

Hagi Jr. a reluat fără să stea pe gânduri, din prima. Șutul cu piciorul drept al românul l-a prins pe portarul advers pe picior greșit și s-a oprit în plasa laterală.

— Glasgow Rangers_fr (@Rangers_fr) May 12, 2021

A fost al 7-lea gol stagional pentru Ianis Hagi în Scoția și al 8-lea în toate competițiile. "Prințul" a mai marcat și în Europa League, într-un Lech Poznan – Rangers 0-2.

Este cel mai bun sezon din cariera lui Ianis Hagi, care a reușit să-și treacă în palmares primul titlu de campion. Pentru Rangers, a fost al 55-lea din istoria clubului.

Livingston – Rangers 0-3

James Tavernier a deschis scorul pentru Rangers în minutul 42, din penalty. Echipa lui Ianis Hagi a intrat la cabine cu avantaj minim, dar s-a dezlănțuit după pauză.

Ryan Kent a dublat avantajul lui Rangers în minutul 57, din pasa lui Alfredo Morelos. A urmat apoi golul lui Ianis Hagi, în minutul 83, iar meciul s-a încheiat cu victoria categorică a oaspeților, scor 3-0.

Rangers și Ianis Hagi luptă cu recordurile în acest sezon. Echipa pregătită de Gerrard este neînvinsă, având 31 de victorii și 6 remize. Hagi este cel mai bun pasator din Scoția și luptă pentru premii la nivel individual.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Ce a păţit Ianis Hagi chiar înainte de Malmo - Rangers
Fotbal extern • 4 august, 10:55
Ce a păţit Ianis Hagi chiar înainte de Malmo – Rangers. Steven Gerrard a anunţat de ce nu a jucat românul în meciul din preliminariile Champions League
Seară nebună în preliminariile Champions League
Fotbal extern • 3 august, 22:59
Seară nebună în preliminariile Champions League! Ianis Hagi și Rangers, înfrângere în Suedia. Florin Niță a fost titular în Sparta Praga – AS Monaco 0-2. Toate rezultatele sunt AICI
Joe Hart, la Celtic
Fotbal extern • 3 august, 20:51
Joe Hart a semnat cu Celtic! Fostul portar de la Manchester City se va lupta la titlu cu Ianis Hagi
Dana Budeanu, la dublu. Cum arată femeia care seamănă leit cu celebra creatoarea de modă. Fotografia care a atras atenția
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Lionel Messi a plecat de la Barcelona
1
21:34 FotoReacţia presei internaţionale după ce Barcelona a anunţat despărţirea de Messi. „Bomba Messi”, „S-a încheiat!”, „Ruptură!” 21:30 UPDATEMERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Lionel Messi a plecat de la Barcelona 21:16 Unde ar putea ajunge Lionel Messi, după despărțirea de Barcelona! Salariul colosal care îl așteaptă pe starul argentinian 20:50 OFICIAL | Finalul unei ere! Lionel Messi pleacă de la Barcelona. Anunțul de ultimă oră făcut de club 20:39 VIDEODiscursul războinic al Anei Maria Popescu în vestiarul lui CSA Steaua: „Eu sunt fata de argint, voi să fiți de aur” 20:25 Ameninţată cu repatrierea, Kristina Timanovskaya răsuflă uşurată după ce a ajuns în Polonia. Şi soţul ei a primit o viză umanitară 19:00 Șoc în MotoGP! Valentino Rossi se retrage din activitate, după 25 de ani în circuit. „Viața mea se va schimba” 18:39 Adrian Mititelu Jr. a anunțat încă două transferuri la FC U Craiova 1948. „Se fac în următoarele zile!” Ce fotbaliști vin sub comanda lui Adrian Mutu 18:26 FotoAnamaria Prodan, în „război” cu familia Becali. „Sunt oameni bătrâni şi fără şcoală”. Atac dur al agentului de jucători! 18:13 Promisiunea lui Marius Șumudică pentru fanii lui CFR Cluj: „Ţineţi minte ce vă spun!” + Ultimele detalii despre starea lui Denis Alibec