VIDEO | Luka Modric, săgeţi către Gerard Pique după "El Clasico"! "Te duci să te plângi?". Dialogul incredibil dintre cele două vedete

Dragoș Vasile Publicat: 11 aprilie 2021, 13:31

Captură Marca

Luka Modric, săgeţi către Gerard Pique după "El Clasico"

Gerard Pique a răbufnit la adresa arbitrajului lui Gil Manzano. Vedeta Barcelonei este cunoscută pentru maniera în care reacţionează la finalul meciurilor. În timp ce îl căuta pe arbitru, superstarul Barcelonei s-a întâlnit cu Luka Modric, care l-a "înţepat" fără să stea pe gânduri.

"Aștepți să te duci să te plângi, nu?" i-a transmis Modric.
"Pai.. 4 minute!" a fost replica lui Pique, care făcea referire la prelungirile meciului.
"Şi câte mai voiai?" a răspuns imediat croatul.

Real Madrid – Barcelona 2-1 | Gerard Pique a ţâşnit din tribună direct pe teren, către arbitrul Manzano

Gerard Pique a clacat la finalul meciului de la Madrid şi a coborât din tribună direct pe gazon pentru a-i cere socoteală arbitrului Gil Manzano. Pique nu a jucat deloc, însă a ajuns pe gazon pentru a-l certa pe arbitrul din Extremadura că nu ar fi prelungit mai mult partida. Pentru ca lucrurile să nu se încingă, între cei doi a apărut un alt oficial, Carlos Naval.

Barcelona a cerut şi penalty la duelul dintre Mendy şi Braithwaite. Meciul a mai fost oprit pe final, mai mult de un minut, atunci când arbitrul a avut probleme cu aparatura prin care comunică cu ceilalţi colegi de brigadă. De aici au apărut şi nervii campionului mondial.

14:15 „Hai, mă, Gicane, chiar așa?” Dialog spumos între Gică Hagi și Ciprian Marica! „Pariul” făcut de „Rege” 14:08 0-57, una dintre cele mai severe înfrângeri din istoria hocheiului. România, pe lista meciurilor cu diferenţe uriaşe de scor 14:03 UTA – Oţelul LIVE SCORE (16:45). Duel de foc pentru primul loc între Mircea Rednic şi Dorinel Munteanu 13:37 Jucătorul propus la Rapid, de la FCSB! Mesajul clar al lui Dumitru Dragomir: „Să-l ia!” 13:22 Iuliana Demetrescu, o nouă delegare de lux! Arbitra jignită de Gigi Becali va arbitra o semifinală de Liga Campionilor 12:44 Ce cotă a ajuns să aibă Simona Halep la câştigarea Roland Garros 2024. Simo a jucat un singur meci de la revenire 12:41 Echipa care îl regretă pe Ianis Hagi! Fiul „Regelui”, lăudat deși nu joacă la Alaves: „Este protagonist! Viitorul încă se scrie!” 12:31 Emoţii pentru Florinel Coman şi FCSB, înaintea meciului cu Farul! Ce şanse are să joace în meciul care poate decide titlul 12:01 Motivul pentru care Cristi Săpunaru a fost lăsat pe bancă de Bogdan Lobonț, la Farul – Rapid! Anunțul căpitanului giuleștenilor 11:37 „M-a bulversat” Bogdan Lobonţ, făcut praf după înfrângerea lui Rapid cu Farul: „Echipă deplorabilă” Vezi toate știrile