VIDEO. Nebunie în Valladolid – Sevilla 1-1! Portarul Bono a egalat pentru andaluzi la ultima fază. "Nici nu am știut cum să mă bucur"

Publicat: 21.03.2021, 5:43

Sevilla a scos o remiză în extremis de pe terenul lui Valladolid, scor 1-1. Portarul Bono (29 de ani) a fost eroul echipei lui Julen Lopetegui.

Bono

profimediaimages

Sevilla s-a văzut condusă cu un minut înainte de pauză, după golul lui Fabio Orellana. Andaluzii au presat în partea secundă, dar n-au reușit să egaleze în timpul regulamentar. Bono a ieșit la rampă în minutul 90+4!

Yassine Bounou (Bono) a urcat în careu la un corner al Sevillei. Fundașii gazdelor nu s-au apărat prea bine, iar mingea a ajuns cu noroc la portarul marocan. Bono a șutat violent, de la 8 metri, iar balonul s-a oprit în plasă.

VIDEO AICI CU GOLUL PORTARULUI BONO

Valladoilid – Sevilla 1-1 | Portarul Bono a egalat în prelungiri

"E incredibil, e greu să descriu cum a fost. Nici nu am știu cum să mă bucur. Mi-am făcut treaba în poartă și e foarte ciudat să te vezi în acea poziție. M-am uitat la antrenor și mi-a spus să urc.

A fost un meci complicat, a bătut vântul foarte tare și nu am putut să ne facem jocul, dar și Valladolid a făcut un meci foarte bun. Am reacționat bine în repriza secundă, am insistat și am reușit să înscriem", a spus Bono, după meci, citat de Marca.

Sevilla goalkeeper Bono scored in the 94th minute to secure a 1-1 draw at Valladolid in La Liga pic.twitter.com/cAiRoZRaLZ
— FOX Soccer (@FOXSoccer) March 20, 2021

Bono a ajuns la Sevilla în august 2019, sub formă de împrumut de la Girona. Andaluzii l-au transferat definitiv un an mai târziu, pentru 4 milioane de euro. Cu el între buturi, Sevilla a cucerit Europa League în stagiunea precedentă.

După remiza cu Valladolid, Sevilla rămâne pe locul 4 în La Liga, ultimul care asigură prezența în UEFA Champions League. Echipa lui Julen Lopetegui are 10 puncte peste ocupanta locului 5, Real Sociedad.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Antoine Griezmann se întoarce la Atletico Madrid
Fotbal extern • 14 iulie, 17:18
Se face schimbul verii! Antoine Griezmann se întoarce la Atletico Madrid. Ce jucător ajunge la Barcelona şi ce economie vor face catalanii
Mircea M. Ionescu a fost invitat la AS.ro LIVE
Fotbal • 14 iulie, 14:26
Secretul succesului de la Sevilla! Planul pus la cale de Steaua, înaintea finalei cu Barcelona! Când s-a decis să joace Iordănescu. Cum l-a speriat Lăcătuș pe securistul care era cu echipa
Lionel Messi
Fotbal extern • 1 iulie, 1:03
OFICIAL | Messi a devenit liber de contract! Superstarului argentinian i-a expirat înţelegerea cu Barcelona după 21 de ani
Mireasa 2021, sezonul 3. Cum s-a filmat Adelina înainte de finala sezonului 3 Mireasa. Fanii au comentat imediat
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
21:58 Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-2 | Laurenţiu Reghecampf a răbufnit şi a pus tunurile pe jucători. „Asta mă deranjează!”. Ce acuze le-a adus în vestiar! 21:38 Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-2 | Ionuţ Vînă, cu moralul la pământ după debutul în Bănie: „Mă simt rău acum din foarte multe puncte de vedere!” 21:37 „Revoluţie” la FCSB. Gigi Becali l-a scos din lot pe Andrei Vlad. S-a răzbunat şi pe ceilalţi jucători cărora le-a cerut să plece! 21:10 Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-2 | Oltenii, incapabili să câştige şi cu Reghecampf pe bancă! Enriko Papa a înscris golul startului de sezon 21:02 A început licitaţia pentru Olimpiu Moruţan. O echipă de top se luptă cu Galatasaray pentru internaţionalul român. „Este un interes concret!” 21:00 Final de telenovelă! Fatih Terim, anunţ categoric despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray: „Costă mulţi bani!” + „Împăratul”, mesaj pentru Alex Cicâldău 19:40 VideoUniversitatea Craiova – FC Botoşani | Fanii olteni nu au trecut peste umilinţa europeană! Protest inedit pe Ion Oblemenco. Forţele de ordine au fost suplimentate! 18:37 Jocurile Olimpice 2020 | Elisabeta Lipă, mesaj ironic pentru ministrul Transporturilor: „Îi mulţumesc că nu mi-a răspuns nici la mesaj, nici la telefon!” Semnalul de alarmă tras de şefa canotajului românesc 17:50 Jocurile Olimpice | Elisabeta Lipă, în culmea fericirii: „N-am mai trăit aşa o bucurie din 2004, când am ieşit campioană olimpică!” Promisiunea făcută: „Parisul va arăta mult mai frumos!” 17:34 FotoJocurile Olimpice 2020 | Marcell Jacobs, prima reacţie după ce a devenit cel mai rapid om din lume. „Am obţinut acelaşi timp ca Bolt, pare ireal!”