VIDEO | PSG a făcut show cu Dijon. Neymar și Mbappe au colaborat la un gol excepțional! Ce fază au creat starurile campioanei Franței!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 25.10.2020, 5:51

PSG a dat recital cu Dijon, scor 4-0, în etapa a 8-a din Ligue 1. Moise Kean și Kylian Mbappe au înscris câte o "dublă", iar Neymar s-a dovedit a fi providențial.

Neymar Mbappe

Neymar și Mbappe au dat recital

Abaca Press / Niviere David/ABACAPRESS.COM via Hepta

Campionii Franței au deschis scorul imediat. Împrumutat de la Everton, Moise Kean a avut nevoie de mai puțin de două minute pentru a înscrie, în premieră, pe Parc des Princes. A mai punctat o dată la jumătatea primei reprize. Neymar a driblat tot și l-a lăsat pe puștiul de 20 de ani în fața porții goale.

Mbappe, gol fabulos după o fază plecată de la Neymar

Starul brazilian i-a pasat decisiv și lui Mbappe, la reușita de 3-0. Golul serii a venit abia în minutul 87, la capătul unei lecții de fotbal predată de PSG. Neymar a driblat doi jucători adverși, l-a găsit perfect pe Sarabia, care a trimis în centrul careului pentru Kylian. Fundașii lui Dijon au fost făcuți șah-mat!

VEZI AICI VIDEO CU GOLURILE DIN PSG-DIJON 4-0

Neymar nu a reușit să înscrie, dar a reușit o performanță de zile mari. A fost implicat în 15 dintre ocaziile de gol ale lui PSG (7 șuturi, 8 faze create). Sunt cele mai bune cifre ale lui într-un meci din Ligue 1!

15 – Neymar has been involved in 15 shots against Dijon (7 attempts, 8 chances created), his best tally in a Ligue 1 game. Cannon. pic.twitter.com/BabQqygETS
— OptaJean (@OptaJean) October 24, 2020

Fotbal extern • 23:55
Athletic Bilbao – Real Madrid 0-1, Atletico Madrid – Osasuna 2-1, Barcelona – Celta Vigo 1-2. Campioana Spaniei se decide în ultima etapă! Lille – St. Etienne 0-0 şi PSG – Reims 4-0. Neymar şi Mbappe speră în continuare la titlu
Robert Lewandowski, Bayern Munchen
Fotbal • 11:12
Robert Lewandowski vrea să plece de la Bayern! Anunţ şoc în fotbalul european + Prima reacţie a polonezului după ce a egalat recordul lui Gerd Muller
Neymar va fi suspendat la finala Cupei Franţei
Fotbal • 20:44
Neymar a fost suspendat şi va rata finala Cupei Franţei: „Ce mizerie!” + PSG, echipament inspirat de Chicago Bulls şi Michael Jordan
Horoscopul lunii iunie 2021. Ce se întâmplă cu fiecare zodie

Alexandru Ciorniciuc a murit
1

Dinamo, în doliu! Un fost junior a murit la doar 23 de ani, după ce a pierdut lupta cu cancerul

23:45 AS.ro LIVE | Marius Niculae este invitatul lui Cătălin Oprișan, de la 10:30! Povești de senzație ale fostului campion cu Dinamo şi Sporting 23:13 Sepsi – FCSB | A sunat din nou telefonul? Dragoş Nedelcu, schimbat după 30 de minute. Toni Petrea a pierdut doi dintr-un foc! S-a accidentat Ovidiu Popescu 22:36 FOTOLuis Suarez, fabulos în Atletico Madrid – Osasuna 2-1. „Nu meritam să suferim atât!”. Uruguayanul a înscris un gol cât un titlu! Messi şi Barcelona, OUT din cursa pentru titlu 22:33 Edi Iordănescu vrea fani în tribune la CFR – FCSB: „E posibil să se joace cu titlul pe masă şi avem nevoie de sprijinul suporterilor!” 21:56 Sepsi – FCSB | Toni Petrea a explicat de ce l-a lăsat pe bancă pe Andrei Vlad. „Aşa s-a întâmplat!”. I-a făcut pe plac lui Gigi Becali 21:09 West Brom – Liverpool 1-2 | Alisson Becker a intrat în istorie cu un gol de milioane! Portarul brazilian, lovitură perfectă de cap la ultima fază a meciului VIDEO 20:51 Ilie Năstase, reacţie uluitoare pe contul Ioanei Năstase. Criză de gelozie: „Ai trecut şi tu prin patul lui, să primeşti diamante?” 20:42 Mlada Boleslav – Sparta Praga 4-5 | Florin Niţă, protagonist într-un thriller cu 9 goluri în Cehia! Portarul român a comis-o la una dintre reuşitele gazdelor VIDEO 19:38 FC Argeş – Dinamo 1-2 | Sărbătoare în tabăra dinamovistă! Deian Sorescu: „Am suferit destul şi e momentul să ne bucurăm!” 19:19 Manchester City îl poate transfera pe Lionel Messi! Salariul uriaş cerut de starul Barcelonei pentru a semna cu campioana Angliei 19:14 FC Argeş – Dinamo | Dusan Uhrin, în culmea fericirii: „Am muncit mult!” Ce spune antrenorul „câinilor” despre barajul pentru UEFA Conference League 18:48 FC Argeş – Dinamo 1-2 | „Câinii” nu se mai gândesc la retrogradare, ci la cupele europene! Andreas Mihaiu: „Pur şi simplu ne-am unit!”