La scorul de 0-0, Frenkie de Jong a fost aproape de deschiderea scorului. Mijlocaşul olandez a primit o pasă excelentă în interiorul careului, însă nu a reuşit să îl învingă pe Asenjo.
Portarul gazdelor a avut o paradă incredibilă, după care mingea a ajuns din nou la fotbalistul Barcelonei. Totuşi, acesta nu a fost pe fază şi a ratat din nou şansa de debloca tabela.
VEZI AICI OCAZIA URIAŞĂ RATATĂ DE FRENKIE DE JONG
@DeJongFrenkie21 has the opener on his foot but Asenjo makes a miraculous save! #VillarrealBarça pic.twitter.com/7uEbhae5wG
— FC Barcelona (@FCBarcelona) April 25, 2021
Dramă pentru o vedetă de la Barcelona! Cel mai bun prieten al unui jucător a murit la numai 20 de ani
Doliu în fotbalul din Spania. Luis Ojeda Suarez, fost coleg cu Pedri la Las Palms, a murit la numai 20 de ani. Puștiul minune de la Barcelona era foarte apropiat de Luis Ojeda Suarez. Cei doi au fost coechipieri timp de două sezoane.
Anunțul a fost făcut chiar de clubul din Gran Canaria. Deocamdată, cauza morții lui Ojeda Suarez este necunoscută.
"Suntem consternați de moartea subită a lui Luis Ojeda Suarez, jucător care a făcut parte din echipa noastră de tineret timp de două sezoane (2017/18 și 2018/19). UD Las Palmas își exprimă condoleanțele familiei sale, prietenilor și întregii familii galbene", a transmis Las Palmas.
- Ratarea anului în fotbalul mondial
- Frenkie de Jong l-a lăscat mască pe Messi
- Mexic - Africa de Sud, meciul de deschidere de la Cupa Mondială, joi de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 e azi (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY)
- Cupa Mondială 2026, în Universul Antena | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Transfer BLOG | Cele mai importante mutări ale verii. Probleme pentru Radu Drăgușin! Tottenham a adus un fundaș central
- Echipa cu care Zeljko Kopic ar urma să semneze după despărţirea de Dinamo!
- Primele transferuri pe care Cosmin Olăroiu vrea să le facă la fosta echipă a lui Mirel Rădoi!
- Mirel Rădoi nu pleacă de la Gaziantep! Ce decizie a luat tehnicianul român
































