VIDEO | Sky Sports, clip genial după ce Liverpool a câștigat titlul în Premier League. ”Unde este Garry?”

Antena Sport Publicat: 26 iunie 2020, 6:15

Twitter / Liverpool

Neville a spus înaintea sezonului că se va muta în Papua Noua Guinee dacă ”cormoranii” vor deveni campionii Angliei. Zis și făcut. Cei de la Sky au creat un clip video în care încearcau să îl găsească pe Neville. La final se arată o secvență cu un bilet de avion cu destinația țării din Pacific.

Liverpool, noua campioană din Premier League

Liverpool a câştigat titlul în Premier League după o pauză de 30 de ani. În cele 7 etape rămase nu mai poate fi ajunsă de Manchester City, care a pierdut cu Chelsea, scor 1-2.

La 12 luni după ce au devenit campionii Europei, jucătorii lui Jurgen Klopp au obţinut şi cel mai râvnit trofeu. Din cauza pandemiei nu se pot bucura pe străzi, aşa cum au făcut-o după ce au câştigat UEFA Champions League.

Liverpool a făcut un sezon grozav. A suferit un singur eşec în cele 31 de etape de până acum. "Cormoranii" au adunat 86 de puncte şi au un avantaj uriaş faţă de deţinătoarea ultimelor două titluri.

Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

Live Antena Sport

„Meciul rușinii!” Belgienii se tem înainte de Slovacia – România! Reacția categorică: „Trebuie să avem grijă!”

0:15

Situaţie incredibilă la EURO 2024! Danemarca s-a calificat în optimi, după al nouălea criteriu de departajare

0:09

Anglia – Slovenia 0-0, Danemarca – Serbia 0-0! Clasament decis la ultimul criteriu de departajare în Grupa C! Cine s-a calificat

23:31 25 iun.

Slovacia – România, LIVE TEXT, ora 19:00! „Tricolorii”, la un pas de o calificare istorică în „optimile” EURO 2024

Edi Iordănescu ştie ce se va întâmpla la Ucraina – Belgia, meci de maxim interes pentru România! Pronosticul oferit

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 2 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 3 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosală 4 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 5 VideoDavid Popovici şi ştafeta României, locul 5 în finala de 4×100 m liber de la Campionatele Europene de înot de la Belgrad 6 VideoDavid Popovici s-a calificat în finala la 200m liber de la Campionatele Europene de la Belgrad, în AntenaPLAY