Virgil Van Dijk, umilit la revenirea pe teren după o pauză de 9 luni. Ce a păţit când a vrut să îi ia mingea lui Jovetic

Antena Sport Publicat: 31 iulie 2021, 10:30

Virgil van Dijk a revenit pe teren

Van Dijk a intrat în minutul 69 al amicalul pe care Liverpool l-a pierdut în faţa celor de la Herta Berlin, scor 3-4. În minutul 80, Van Dijk a fost umilit de Jovetic, care a înscris golul de 4-2.

Jovetic a plecat într-o cursă spre poarta lui Adrian de la mijlocul terenului. În momentul în care Van Dijk l-a atacat decisiv, Jovetis i-a strecut mingea printre picioare. Fundaşul de 30 de al lui Licerpool s-a prăbuşit pe gazon şi a privit cum atacantul de la Herta Berlin a marcat. Van Dijk s-a accidentat într-un derby cu Everton de Jordan Pickford.

Video cu trecerea superbă a lui Jovetic de Van Dijk

Van Dijk ar putea să nu mai fie niciodată la fel

Imediat după accidentare, Trevor Sinclair, fostul atacant al lui Manchester City, spunea că este greu de estimat cât de afectat va fi fundașul olandez.

Mă tem că Van Dijk nu va mai fi niciodată la fel!„, a spus Trevor Sinclar la acel moment.

13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:50 LIVE VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Elena Zaharia joacă ACUM, în AntenaPLAY 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali Vezi toate știrile