Închide meniul

"Welcome to Scotland!" Prima amintire a lui Ianis Hagi la Rangers: "Mi-am dat seama unde sunt"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 mai 2020, 5:36

Comentarii
"Welcome to Scotland!" Prima amintire a lui Ianis Hagi la Rangers: "Mi-am dat seama unde sunt"

Ianis Hgai a fost transferat de Rangers

Ianis Hagi a devenit, începând din această săptămână, jucătorul lui Glasgow Rangers. Scoţienii au plătit 3,7 milioane de euro celor de la Genk. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi e convins că Rangers e echipa ideală pentru el. Mijlocaşul român şi-a amintit primul meci jucat pentru formaţia antrenată de Gerrard. 

Da, chiar îmi aduc aminte prima fază, în minutul 5 cu Aberdeen, eram pe bancă şi fusese undeva un contact pe partea noastră stângă, la fundaşul stânga, era minutul 3,4,5, la începutul meciului şi nu s-a fluierat. După aceea s-a fluierat. A sărit tot stadionul, jucătorii au început să se împingă pe acolo, să nu ştiu ce…

Se întoarce secundul la mine şi îmi zice: «Welcome to Scotland!» (n.r. Bine ai venit în Scoţia!). Mi-am dat seama unde sunt, dar mie îmi place, sincer”, a spus Ianis Hagi pentru Telekomsport.

Ianis a înscris trei goluri în 12 apariții pentru Rangers înainte ca fotbalul din Scoția să fie suspendat pe 13 martie.Campionatul a fost oprit definitiv, din cauza pandemiei, iar Celtic a primit titlul de campioană.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi a făcut o comparaţie incredibilă. "Steven Gerrard este la fel ca tata. Sunt identici!"

Ianis Hagi este încântat că a fost transferat definitiv de Glasgow Rangers. Mijlocaşul român va continua să fie antrenat, în Scoţia, de Steven Gerrard.

"Sunt identici. Mentalitatea în care Gerrard trăieşte şi pe care am simţit-o din primul moment în care m-am întâlnit cu el, sunt aceleaşi discuţii şi aceleaşi aşteptări pe care le are şi tata. Şi nu neapărat de la mine, aşteptări ca antrenor. Tata crea presiune la Viitorul şi el crează presiune în vestiar. Ce aşteptări are tata, aceleaşi aşteptări le are şi Gerrard" a spus Ianis Hagi pentru Telekom Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:10
1 milion de dolari pentru Cosmin Contra. Ce club a fost obligat de FIFA să-i plătească daune
16:43
Situație ireală la Cupa Mondială din 2026. Un permis de parcare, mai scump decât un bilet de meci la CM 2022
16:42
EXCLUSIV“Cel mai important meci” Valentin Mihăilă a spus care e obiectivul naţionalei înaintea partidei cu Bosnia
16:41
EXCLUSIVReacţia lui Mihai Teja în scandalul pariurilor: “Cei care greşesc, să plătească. Cum îţi aşterni, aşa dormi…”
16:15
Hamilton și Leclerc fac front comun după ce au fost criticați de președintele Ferrari: “Doar asta ne poate ajuta”
15:40
Jucătorul pe care Rapid vrea să încaseze 5 milioane de euro
1 Tragedie în fotbalul românesc. Fotbalist mort în accident, în timp ce mergea la stadion 2 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 3 UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie 4 Dumitru Dragomir a găsit înlocuitor pentru Rădoi la Universitatea Craiova. Variantă șoc pentru Mihai Rotaru 5 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali 6 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3
Citește și