Închide meniul

Xavi sare în apărarea lui Lionel Messi după penalty-ul ratat în PSG – Real Madrid 1-0: ”E cel mai bun fotbalist din lume!”

Dragoș Vasile Publicat: 16 februarie 2022, 15:31

Comentarii
Xavi sare în apărarea lui Lionel Messi după penalty-ul ratat în PSG – Real Madrid 1-0: ”E cel mai bun fotbalist din lume!”

Profimedia

Xavi sare în apărarea lui Lionel Messi

Xavi își laudă în continuare preferatul, chiar dacă prestațiile lui Lionel Messi la PSG au dezamăgit după transfer. Antrenorul catalanilor este ferm convins că argentinianul este cel mai bun jucător de fotbal din lume.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Dacă oamenii rămân doar cu ideea că a ratat penalty, normal că apar critici. Îi doresc tot ce e mai bun. Pentru mine, el este cel mai bun fotbalist din lume!

Nu sunt aici să discut despre Real Madrid. Vom vorbi când Barcelona va juca împotriva lor sau a celor de la PSG”, a transmis Xavi, la conferința de presă a meciului cu Napoli, citat de Marca.

PSG – Real Madrid | Lionel Messi, primul penalty ratat împotriva „galacticilor”

Lionel Messi este de nerecunoscut după ce a plecat de la Barcelona. Atacantul de 34 de ani a ratat un penalty în PSG – Real Madrid, meci din turul optimilor de finală ale UEFA Champions League. Starul argentinian nu a putut marca, de la 11 metri, pe Parc des Princes.

Kylian Mbappe a fost cel care a fost faultat de Dani Carvajal, în interiorul careului, în minutul 61. Daniele Orsato nu a stat pe gânduri și a arătat imediat punctul cu var. Spre surprinderea coechipierilor său, Mbappe a refuzat să se bucure. A întărit și mai mult zvonurile că, din vară, va îmbrăca tricoul „galacticilor”.

Reclamă
Reclamă

Messi a luat imediat mingea în brațe și și-a asumat răspunderea. Lionel a fost „citit” de Thibaut Courtois, care a scos cu ușurință execuția slabă a fostului căpitan al Barcelonei.

Portarul Realului a ajuns astfel la cifre incredibile. A scos 22 dintre ultimele 23 de șuturi de pe spațiul porții, din UEFA Champions League. A intervenit salvator și la execuția lui Lionel Messi. A fost primul penalty ratat de argentinian în istoria meciurilor cu Real Madrid. Avea șase goluri până să fie oprit acum din a marca.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:52
Giovanni Becali, dezvăluiri despre transferul lui Louis Munteanu! Ce ofertă ar fi primit, de fapt, CFR Cluj
19:46
Petrolul – FCSB LIVE TEXT, 21:30. Duel „de foc” la Ploiești. Echipele de start
19:37
Arbitrii delegați la „dubla” U Cluj – Ararat Armenia, din turul 2 al preliminariilor Conference League
19:22
Cine arbitrează „dubla” CFR Cluj – Lugano, din turul 2 al preliminariilor Europa League
18:55
Sorana Cîrstea nu a avut nicio şansă! A pierdut, în minim de seturi, semifinala turneului de la Iaşi
18:24
“Petrescu e Petrescu!” Kader Keita și-a „înțepat” fostul antrenor înainte de Rapid – CFR: “Prefer să joc fotbal”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 3 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 4 Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni” 5 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 6 OFICIAL | Hakim Abdallah a semnat cu UTA Arad, la mai puţin de 24 de ore de când s-a despărţit de Dinamo
Citește și