Zestrea ”Bătrânei Doamne”: două puncte în patru meciuri, antepenulimul loc!

De Cătălin Oprișan
Publicat: 21.09.2021, 13:14

Juventus nu a mai început așa de prost din 1961: două puncte în patru meciuri, fără victorie și doar patru meciuri marcate

Partida cu AC Milan începuse bine, cu gol Morata. Finalmente, s-a terminat 1-1

Hepta

Titlu-i sec: ”Cel mai slab Juve din ultimii 60 de ani!” Apoi vine linia de clasament: antepenultimul loc, două rezultate de egalitate, nicio victorie și doar Cagliari și Salernitana ”sub”. Întoarcerea lui Massimiliano Allegri, plecarea lui Cristiano Ronaldo, analize peste analize

Ultima dată acest lucru s-a petrecut în 1961, când în echipă se afla argentinianul Omar Sivori. Atunci, însă, lucrurile n-au ieșit cum trebuie și ”Bătrâna Doamnă” a terminat pe poziția a 12-a. Corect, acum a venit și victoria cu Malmo, din Champions League, dar e clar că lucrurile-s îngrijorătoare. Pentru că nici măcar Andrea Pirlo, cel care a întrerupt o serie de nouă titluri la rând, n-a avut un start atât de prost…

Juve de anul trecut a terminat pe locul al patrulea și a prins Champions League după ce Napoli s-a sinucis în ultimul minut. Anul acesta a început cu patru meciuri și patru goluri… S-a spus că nu mai este CR7, că polonezul Szczesny nu dă siguranță în poartă așa cum o făcea Buffon, că Federico Chiesa trebuia vândut, că…

Fotbal extern • 26 feb., 17:07
Andrea Pirlo, veste uriaşă pentru Radu Drăguşin. Românul are şanse mari să fie titular în Verona – Juventus
Din decembrie 2020
Fotbal extern • 25 feb., 11:30
Morata a leșinat după meciul cu Porto. Suferă de citomegalovirus, cu care rămâne infectat pe viață!!!

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni 15:09 „Şi-a ameninţat propriii jucători cu suporterii”. Acuzaţii extrem de grave la adresa lui Mircea Rednic. Scandal imens la Dinamo 14:31 Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei