Barcelona a remizat la Sevilla, scor 0-0, iar catalanii pot pierde avansul de două puncte și implicit primul loc în La Liga. Pique a acuzat rivala Real Madrid de jocuri de culise, dar Zidane îl contrazice.
Zidane, despre spusele lui Pique: ”Nu ne avantajează arbitrii”
"Ce mă interesează pe mine este meciul de mâine. Am părerea mea, dar nu contează, pentru că la fel se poate întâmpla și invers. Fiecare spune ce simte. Îmi pasă doar de meciul de mâine, nimic altceva.
Nu, voi fi foarte direct, nu cred (n.r – că Real Madrid este ajutată de arbitri). Nimic altceva!”, a spus Zidane, potrivit AS.
Pique nu s-a ferit să lanseze un atac către rivala Real Madrid, care a devenit favorită la ridicarea trofeului din La Liga. Pique a lăsat de înţeles că galacticii sunt avantajaţi de arbitraje.
”Este clar că am pierdut două puncte, chiar dacă am controlat jocul. Am avut o evoluţie bună, dar nu am putut să înscriem. Cred că va fi foarte greu să câștigăm campionatul, se vor pierde puține puncte în etapele rămase. După ce am văzut în cele două meciuri, cred că va fi greu ca Real Madrid să piardă puncte. Vom face tot ce depinde de noi, dar va fi dificil”, a declarat Gerard Pique, conform jurnaliştilor de la Marca.
- Pique crede că Realul câștigă cu arbitrii
- Barcelona a remizat cu Sevilla, scor 0-0
- Catalanii pot pierde titlul în La Liga
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dorin Rotariu, gol fabulos în Ajunul Crăciunului! Execuție direct sub transversală în Cupa Turciei
- Nebunie în Cupa Ligii Angliei! Arsenal s-a calificat în semifinale, după 16 lovituri de departajare executate
- Denis Drăguș a luat decizia finală, după ofertele primite. La ce echipă vrea să se transfere
- La câteva secunde de o surpriză istorică: românul care l-a făcut să sufere pe Salah la debutul în Cupa Africii
- Napoli a câștigat Supercupa Italiei! Victorie pentru campioană în finala cu Bologna































