Închide meniul

Zidane îi răspunde lui Pique, care a acuzat Real Madrid de jocuri de culise. ”Pe noi nu ne avantajează arbitrii!”

Antena Sport Publicat: 20 iunie 2020, 14:49

Zidane îi răspunde lui Pique, care a acuzat Real Madrid de jocuri de culise. ”Pe noi nu ne avantajează arbitrii!”

Zidane Zidane pleacă Real Madrid

Barcelona a remizat la Sevilla, scor 0-0, iar catalanii pot pierde avansul de două puncte și implicit primul loc în La Liga. Pique a acuzat rivala Real Madrid de jocuri de culise, dar Zidane îl contrazice.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zidane, despre spusele lui Pique: ”Nu ne avantajează arbitrii”

"Ce mă interesează pe mine este meciul de mâine. Am părerea mea, dar nu contează, pentru că la fel se poate întâmpla și invers. Fiecare spune ce simte. Îmi pasă doar de meciul de mâine, nimic altceva.

Nu, voi fi foarte direct, nu cred (n.r – că Real Madrid este ajutată de arbitri). Nimic altceva!”, a spus Zidane, potrivit AS.

Pique nu s-a ferit să lanseze un atac către rivala Real Madrid, care a devenit favorită la ridicarea trofeului din La Liga. Pique a lăsat de înţeles că galacticii sunt avantajaţi de arbitraje.

”Este clar că am pierdut două puncte, chiar dacă am controlat jocul. Am avut o evoluţie bună, dar nu am putut să înscriem. Cred că va fi foarte greu să câștigăm campionatul, se vor pierde puține puncte în etapele rămase. După ce am văzut în cele două meciuri, cred că va fi greu ca Real Madrid să piardă puncte. Vom face tot ce depinde de noi, dar va fi dificil”, a declarat Gerard Pique, conform jurnaliştilor de la Marca.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:17

Răzvan Lucescu, sfaturi pentru Mircea Lucescu! Ce trebuie să facă selecţionerul la meciul cu Austria

18:38

Max Verstappen, nemulţumit după calificările din Spania! Ce le-a reproşat celor de la Red Bull Racing: “Nu am făcut destul”

18:34

“Cea mai bună maşină rămâne McLaren!” Reacţia lui Lando Norris după ce s-a clasat pe 2 în calificări!

18:18

Oscar Piastri a dat verdictul! Cum a reuşit să-l învingă pe Lando Norris în calificări: “Nu a fost un tur perfect”

18:00

VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen

17:33

Mihai Stoica, anunţ clar despre Denis Alibec! Cum i-a contrat pe fanii care îl contestă pe atacant

1 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni 4 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 5 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord” 6 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii
Citește și