Închide meniul

Zinedine Zidane a făcut praf un reporter! “Este o ruşine ce faci! Vino aici, să vorbim fără cameră”. Întrebarea care l-a scos din minţi

Antena Sport Publicat: 14 iunie 2021, 9:45

Comentarii
Zinedine Zidane a făcut praf un reporter! Este o ruşine ce faci! Vino aici, să vorbim fără cameră. Întrebarea care l-a scos din minţi

Zinedine Zidane a făcut praf un reporter

“Încă mă întrebi aceleaşi întrebări proaste că până acum? Slujba ta este o ruşine. Întotdeauna este la fel cu tine. Te cunosc şi tu mă ştii. Vino aici! Vreau să vorbesc cu tine fără camera video”, a spus Zidane, conform DirectoGol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zinedine Zidane a făcut praf un reporter!

Zidane l-a tras deoparte pe reporter şi i-a făcut semn cameramanului să nu mai filmeze. Între cei doi a urmat o discuţie ferită de ochii lumii, prin care Zinedine a ţinut să lămurească lucrurile cu mai vechiul său “prieten”.

Pe de altă parte, întrebarea reporterului nu era lipsită de substrat. Zinedine Zidane e la cuţite cu conducere lui Real Madrid după plecarea de pe “Santiago Bernabeu”. Florentino Perez l-a “iertat” de 10 milioane de euro şi acum e deranjat de reacţia francezului după despărţire.

Conform spaniolilor de la ABC, în momentul în care Zidane a revenit la Real Madrid, ar fi avut o clauză în contract prin care, în cazul în care demisiona, trebuia să plătească 10 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Totuşi, Perez a acceptat plecarea lui Zidane, fără a-i mai cere uriaşa sumă. Acesta este motivul pentru care Florentino a fost supărat de dezvăluirile antrenorului.

Tehnicianul francez a explicat care sunt motivele pentru care a plecat de la Real Madrid. ”Mi-aș fi dorit ca relația cu președintele Florentino Perez să fie alta”, anunță fostul mare jucător al galacticilor.

“Plec deoarece clubul nu-mi oferă încrederea de care am nevoie. Plec pentru că nu mai simt că acest club îmi mai oferă încrederea de care am nevoie, nu-mi oferă sprijinul pentru a construi ceva pe termen mediu sau lung.

Reclamă

M-am născut un învingător şi am fost aici pentru a câştiga trofee, dar dincolo de asta sunt fiinţele umane, emoţiile, viaţa şi am senzaţia că aceste lucruri nu au fost apreciate şi că nu s-a înţeles că dinamica unui mare club se menţine aşa. Într-un fel, chiar mi s-au adus reproşuri. Mi-aş fi dorit ca relaţia mea cu clubul şi cu preşedintele, în ultimele luni, să fie puţin diferită de cea a altor antrenori”, spunea Zidane, la despărţire.

Zinedine Zidane a câștigat 11 trofee alături de Real Madrid

În vârstă de 48 de ani, tehnicianul francez a preluat prima dată Real Madrid în ianuarie 2016. În doar doi ani şi aproape cinci luni, el a câştigat nouă trofee cu formaţia madrilenă: de trei ori consecutiv Liga Campionilor (2016-2018), campionatul Spaniei în 2017, Supercupa Spaniei în 2017, Supercupa Europei în 2016 şi 2017, şi Cupa Mondială a cluburilor, în aceiaşi ani.

Francezul a revenit la conducerea tehnică a echipei Real Madrid la 11 martie 2019 după 284 de zile de la plecarea sa, în locul lui Santiago Solari. În al doilea mandat, el a cucerit titlul în Spania şi Supercupa Spaniei, în sezonul 2019/2020. Zinedine Zidane a câştigat 11 trofee ca antrenor principal al Real Madrid.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:46
Ianis Zicu nu a iertat pe nimeni, după Farul – CFR 1-2: „Poate la următoarele meciuri vom avea și VAR. Să le fie rușine!””
22:43
Scandal la vestiare după finalul controversat din Farul – CFR Cluj. “Marinarii” au răbufnit la adresa arbitrilor
22:33
LIVE SCOREInter – Genoa 1-0. Echipa lui Cristi Chivu, duel cu formația patronată de Dan Șucu
22:27
Gică Popescu nu a mai rezistat și a făcut praf arbitrajul după meciul cu CFR: „Nu vreau să ajungem să scoatem echipa de pe teren”
22:24
Farul a cerut penalty în prelungirile meciului cu CFR Cluj. Verdictul: “Ar fi trebuit să se acorde 11 metri”
21:57
Farul – CFR Cluj 1-2. Ardelenii se califică în play-off, după a zecea victorie la rând cu Daniel Pancu pe bancă
1 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 2 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 3 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 4 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 5 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 6 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier”
Citește și