Ziua românilor în Emiratele Arabe Unite! Victorii pentru Cosmin Olăroiu şi Daniel Isăilă. „Oli” a trăit meciul cu sufletul la gură!

De Dragoș Vasile
Publicat: 10 martie 2022, 21:22

A fost ziua românilor în Emiratele Arabe Unite. Cosmin Olăroiu şi Daniel Isăilă au obţinut victorii azi, în etapa cu numărul 29. "Oli" a trăit meciul cu sufletul la gură!

Cosmin Olăroiu

ImagineChina / Stringer via Hepta

Cosmin Olăroiu a trăit meciul cu sufletul la gură Al Sharjah – Ajman 2-1

Formaţia Al Sharjah, antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Ajman, într-un meci din etapa a 29-a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Învingătorii au marcat prin Caio, în minutele 38 şi 90+1 (penalty). Pentru Ajman a înscris Hilal, în minutul 77.

Al Sharjah ocupă locul trei în clasament, cu 36 de puncte, în timp ce Ajman este pe 7, cu 25 de puncte. Lider este Al Ain, cu 43 de puncte.

كايو يقود الشارقة لفوز صعب على عجمان بهدفين لهدف ضمن الجولة 19 من دوري المحترفين pic.twitter.com/6G3aYxVaeG
— الشارقة الرياضية (@SharjahSportsTV) March 10, 2022

Victorie pentru Daniel Isăilă în Emiratele Arabe Unite

Formaţia Baniyas, antrenată de Daniel Isăilă, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Al Nasr, într-un meci din etapa a 29-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Al Nasr a condus cu 1-0, prin golul marcat de Mendes în minutul 18. În minutul 22, Al Nasr a rămas în inferioritate numerică, fiind eliminat Fawzi.

Pentru Baniyas au înscris Thelin ’90 (penalty) şi Ivkovic ‘90+2.

Echipa lui Isăilă ocupă locul 6 în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Al Nasr este pe 8, cu 25 de puncte. Lider este Al Ain, care are 43 de puncte.

هؤلاء من يستحقون أن تصنع لأجلهم ريمونتادا 💙#نادي_بني_ياس #FCBaniyas pic.twitter.com/G02zc3t8gC
— نادي بني ياس (@BaniyasClub) March 10, 2022

15:46 FotoCe a pățit un bărbat celebru din România după ce a fost „acasă” la marea iubire a lui Ion Țiriac: „N-am rezistat nici 5 minute!” 15:18 Dumitru Dragomir ştie ce jucător îi lipseşte lui Gigi Becali la FCSB. Ce propunere are fostul şef de la LPF: „Ar face o treabă foarte bună” 14:39 Nicolae Dică îşi avertizează jucătorii înainte de FCSB – Chindia: „Nu triumfăm doar cu prezenţa pe teren” 14:31 Vadim Rață, declarații spumoase după prima zi la FCSB: „De ce să-mi fie frică? Mă bate nea Gigi?” 13:58 România a cucerit 6 medalii la Campionatul European de Canotaj. Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar au adus aurul la dublu vâsle 13:56 Nicolae Dică i-a cerut transferul mult visat lui Gigi Becali: „Îl vreau pe Lewandowski!” 13:31 Carlo Ancelotti, anunţ clar înainte de debutul în noul sezon cu Real Madrid: „Etapa aceasta îmi va încheia cariera” 13:14 Mihai Stoica, anunț uriaș după accidentarea lui David Miculescu: „Nu sunt probleme care să-l țină departe!” 12:45 David Popovici, favorit în finala de 100 de metri liber, de la Campionatul European. Întrecerea va fi LIVE TEXT, de la ora 19:22 12:29 Mesajul incredibil primit de David Popovici în miez de noapte: „Îmi provoci atacuri de cord!”
Putea ajunge Cosmin Olăroiu la FCSB în locul lui Edi Iordănescu? Răspunsul dat de Gigi Becali
Fotbal extern • 24 apr., 11:10
Coșmar pentru Cosmin Olăroiu în Liga Campionilor Asiei. Al Sharjah a ratat calificarea în optimi după ce a primit un gol în al 6-lea minut al prelungirilor
Cosmin Olăroiu și Marius Şumudică, victorii în Liga Campionilor Asiei
Fotbal extern • 12 apr., 9:55
Spectacol românesc în Liga Campionilor Asiei! Echipele lui Cosmin Olăroiu și Marius Şumudică, victorii în runda secundă a grupelor
Fotbal extern • 15 mart., 23:03
Cosmin Olăroiu, calificare dramatică în grupele Ligii Campionilor Asiei! „Oli” a trăit cu sufletul la gură meciul care s-a decis la loviturile de departajare